سایبان برقی

سایبان ها از زمان قدیم مورد استفاده بوده اند که رفته رفته با افزایش تکنولوژی و پیشرفت علم سایبان ها شکل جدیدی به خود گرفتند و پارچه ها و الوارها جای خود را به سایبان های جدید دادند ، سایبان برقی امروزه با تکنولوژی جدید این امکان را برای شما ایجاد می کنند که به جای داشتن یک سایبان ثابت بتوانید هر موقع که نیاز داشتید آن را جمع کنید و با توجه به شرایط جوی تغییراتی در آن به وجود بیاورید.

سایبان برقی چیست؟

سایبان برقی یک سیستم متشکل از سازه ها و یک پوشش متحرک می باشد که با کمک جریان برق که متصل به یک موتور می باشد می توان آن را در وضعیت های دلخواه قرارداد. در اصل ممکن است سایبان به صورت تاشو و متصل به دیوار یا بالای درب یا پنجره باشد یا به صورت چتری باشد که در همه ی این مدل ها نیروی الکتریکی متصل به یک موتور وظیفه تغییر وضعیت سایبان را به عهده دارد که در این حالت می توانیم از یک ریموت کنترل جهت جمع و باز کردن سایبان استفاده کنیم .

نحوه کار سایبان برقی

همانطور که مطلع هستید سایبان برقی از طریق یک موتور الکتریکی که وظیفه هدایت و کنترل آن را به عهده دارد کار می کند. استفاده از یک ریموت کنترل این امکان را به مصرف کننده می دهد که بتواند از راه دور سایبان را کنترل کند و در صورت نیاز آن را بسته یا باز کند.

اجزای تشکیل دهنده سایبان برقی

همانطور که قبلا مختصر اشاره کردیم، سایبان متشکل از سازه و پارچه می باشد که اگر بخواهیم دقیق تر توضیح دهیم یک سایبان برقی متشکل از قطعات و اتصالات است که به کمک لولا ها و جک ها به هم متصل می شوند. این سایبان می تواند به صورت ثابت یا متحرک باشد که موتور برقی و ریموت کنترل اجزای تکمیل کننده سایبان برقی هستند.

مزایای استفاده از سایبان برقی

 • ایجاد پوشش کامل در مقابل آفتاب یا هر نوع شرایط جوی
 • امکان انتخاب رنگ سایبان بر اساس نما یا رنگ ساختمان
 • تنوع مختلف نوع سایبان متناسب با نیاز شما
 • امکان طراحی آن تا عرض بالای 5 متر
 • دارای وزن سبک ( به علت از سازه هایی از جنس آلومینیوم )
 • امکان تنظیم شیب تا 45 درجه
 • استفاده از رنگ های مخصوص مقاوم در برابر پوسیدگی، خوردگی و زنگ زدگی
 • مقاومت بالا پارچه در برابر آب و آتش
 • امکان چاپ لوگو یا تبلیغ مورد نظر ( قابل توجه نیازمندان سایبان تبلیغاتی یا سایبان مغازه)
 • امکان نور پردازی سایبان توسط سیستم های نور پردازی
 • استفاده از ریموت کنترل جهت باز و بسته کردن سایبان
 • عدم نیاز به نیروی مکانیکی جهت باز و بسته کردن

در چه جاهایی می توان از سایبان برقی استفاده کرد؟

استفاده از سایبان برقی هیچ محدودیتی ندارد. امکان تغییر اندازه در سازه و پارچه و امکان انتخاب نوع پارچه و رنگ آن متناسب با سلیقه مشتری و اماکن چاپ هر نوع تبلیغات این محدودیت را از بین برده است. به طور کلی شما می توانید از سایبان برقی برای تمامی اماکن استفاده کنید مانند:

 • سایبان برای مغازه و فروشگاه ها
 • سایبان استخر
 • سایبان آلاچیق
 • سایبان پارکینگ
 • سایبان ویلا
 • سقف برای تالار ها
 • سایبان برای رستوران های رو باز
 • سایبان برای نمایشگاه ها
 • سایبان بارانگیر سر در منازل یا اداره جات
 • سایبان یا آلاچیق بام سبز (روف گاردن)

انواع سایبان برقی

 1. سایبان فنری بازویی (سیم بکسلی): سایبان فنری بازویی دارای دو بازوی اصلی می باشد که داخل آنها از فنر استفاده شده است که وظیفه باز و بسته کردن را به عهده دارند.
 2. سایبان چتری: این مدل سایبان بر روی یک پایه اصلی متصل می شود و مانند یک چتر در باز و بسته شدن عمل می کند که موتور الکتریکی در نوع برقی آن این وظیفه را احرا می کند.
 3. سایبان باکسی: این سایبان دارای یک باکس متصل به دیوار می باشد که هنگام جمع شدن سایبان داخل آن قرار می گیرد و فضای کمی اشغال می کند.
 4. سقف برقی: سقف برقی از دیگر محصولات گروه فنی مهندسی استار شید می باشد که تفاوت آن با سایبان برقی این گونه است که دارای یک چهار چوب ثابت می باشد و سقف فقط می تواند به صورت اتوماتیک یا دستی باز یا بسته شود.
 5. سایبان دو طرفه: این مدل سایبان دارای دو سمت مجزا جهت باز و بسته شدن می باشد که این امکان را ایجاد می کند که هر زمان نیاز بود سمت مورد نظر را جمع یا باز کنید.
 6. سایبان زنجیری: مانند سایبان سیم بکسلی دارای بازوان اصلی می باشد. اما داخل آن ها به جای فنر از زنجیر استفاده شده است که سایبان مناسبی جهت اماکنی است که باد و طوفان های شدید در آنجا می وزد.
 7. سایبان شید: یکی از سایبان برقی دیگر شید می باشد که میتوان آن را به عنوان پرده در خانه استفاده نمود و برقی بودن آن این امکان را ایجاد می کند که با یک ریموت کنترل آن را باز و بسته نمایید. همچنین می توان از آن ها به عنوان یک سایبان تبلیغاتی نصب شده در پشت شیشه یا ویترین مغازه ها نیز استفاده نمود. سایبان شید را به نام های پرده، شید رول، پرده برقی، پرده اتوماتیک نیز می شناسند.

نکات مهم در زمان نصب سایبان برقی

به همان اندازه که جنس و متریال سایبان مهم است؛ نحوه نصب نیز بسیار اهمیت دارد. در نتیجه انتخاب یک شرکت مجرب به شما این امکان را می دهد تا در عین انتخاب سایبان مناسب، نصبی با کیفیت و دور از خطا داشته باشید و نتیجه کار رضایت بخش باشد.

انتخاب پارچه مناسب برای سایبان

همانطور که مطلع هستید ایران کشوری چهار فصل می باشد. هوا در هر یک از شهر های ایران متفاوت است. همزمان گرمای جنوب، سرمای غرب و روطوبت شمال کشور را می توانیم مشاهده کنیم. در نتیجه برای انتخاب پارچه مناسب سایبان باید شرایط جوی نیز مورد توجه قرار گیرد. به عنوان مثال اگر مغازه شما در شهری گرم و آفتابی مانند اهواز می باشد باید از پارچه های مقاوم در برابر آفتاب و اشعه خورشید استفاده کنید. یا اگر در شهری هستید که رطوبت و بارش آن بسیار بالاست باید از پارچه و همچنین سازه ای استفاده کنید که در برابر رطوبت، پوسیدگی یا خوردگی و زنگ زدگی مقاوم باشد.

انتخاب قطعات مناسب برای سایبان برقی

قسمت بسیار زیادی از عمر سایبان ها به قطعات مصرفی بستگی دارد. انتخاب سازه های مقاوم و مناسب با شرایط آب و هوایی در طول عمر آن ها رابطه مسقیم دارد. که آن ها را در مقابل هر گونه زنگ زدگی، خوردگی، پوسیدگی و … بیمه می کند.

قیمت سایبان برقی به چه نکاتی بستگی دارد؟

قیمت سایبان برقی در کنار نوع سایبان و مقاومت آن برای تمامی مصرف کنندگان اهمیت بالایی دارد. به طور کلی قیمت سایبان برقی به موارد زیر بستگی دارد:

 • جنس پارچه انتخاب شده
 • کیفیت پروفیل و سازه ها جهت سایبان برقی
 • انتخاب نوع سیستم حرکتی ( نوع گیر بکس یا همان موتور الکتریکی )
 • نوع سایبان برقی
 • و در نهایت هزینه نصب و اجرا

سایبان اتوماتیک خودکار بابل,قیمت سایبان اتوماتیک مازندران,سایبان جمع شونده,سایبان برقی ماشین,قیمت سایبان ماشین,فروش سایبان پارکینگ,سایبان متحرک خودرو,سایبان اتوماتیک ماشین,قیمت سایبان متحرک,سایبان برقی حیاط خلوت,قیمت سایبان برقی,قیمت سایبان اتومبیل,سایبان برقی خودرو,قیمت سایبان خودرو,سایبان برقی اتوماتیک,سایبان متحرک پارکینگ,سایبان اتوماتیک خودرو,قیمت سایبان,سایبان متحرک ماشین,قیمت سایبان اتوماتیک خودرو,سایبان متحرک اتومبیل,قیمت سایبان اتوماتیک ماشین,سایبان اتوماتیک پارکینگ,سایبان اتوماتیک,سایبان برقی,سایبان متحرک برای ماشین,سایبان هوشمند,سایبان خانه,سایبان ساختمان,سایبان,سایبان متحرک تراس,سایبان مغازه,سایبان برقی پرچین,سایبان متحرک حیاط,سایبان برقی قیمت,سایبان ریلی,سایبان ویلا,سایبان بالکن,سایبان برقی بابل,سایبان متحرک,فروش سایبان,سایبان برقی دو طرفه,سایبان خودکار,سایبان پاسیون,سایبان ماشین,سایبان باغ,سایبان متحرک استخر,سایبان پارکینگ,سایبان منزل,پروژه سایبان برقی,متفرقه,سایبان اتوماتیک برقی,سایبان اتوماتیک فروشگاه,سایبان اتوماتیک مغازه,سایبان برقی مازندران,سایبان برقی ایران,سایبان برقی,سایبان برقی فروشگاه,سایبان برقی مغازه,سایبان فروشگاه,سایبان متحرک فروشگاه,سایبان متحرک مغازه,سایبان هوشمند مغازه,فروش سایبان مغازه,فروش سایبان مغازه ریلی,قیمت سایبان اتوماتیک مغازه,قیمت سایبان برقی مغازه,قیمت سایبان مغازه,قیمت سایبان هوشمند مغازه