ردیاب ماشین

ردیاب های اتومبیل امروزه یکی از آپشن های امنیتی پرطرفدار و کاربردی در خودرو میباشد. ردیاب ماشین دستگاهی است که به ماشین شما متصل شده و شما میتوانید با آن آخرین موقعیت ماشین خود را پیدا کنید با استفاده از این ابزار شما آسوده خاطر از سرقت ماشین خود میشوید چرا که بازدن یک اس ام اس میتوانید ماشین و خودرو خود را خاموش کنید برای اطلاعات بیشتر با پیام جی پی اس تماس بگیرید. ردیاب ماشین بهترین وسیله برای اقرادی که به اطمینان وسایل خود اهمیت میدهند 

عموما تمامی ردیاب ها از هر برندی باید وظیفه اصلی خود که ردیابی آفلاین و آنلاین است را انجام دهد . به این معنی که مالک اتومبیل بتواند در هر لحظه خودروی خود را ببیند و از جزئیات آن مطلع شود و بتواند این کار را یا با نرم افزار های موبایل و یا از طریق پلتفرم سایت و یا از طریق پیامک انجام دهد . علاوه بر این مابقی امکانات در دیگر برند ها آپشنال میباشد و مشتری حق انتخاب دارد که به آنها میپردازیم .

تفاوت دزدگیر با ردیاب:

ردیاب ها را میتوان به نوعی دزدگیر پیشرفته دانست چرا که اگر یک دزدگیر شما را از باز شدن درب خودرو و یا از روشن شدن خودرو و یا از ضربه به خودرو مطلع میکند و آن هم فقط از فاصله نزدیک نهایتا 300 متری اما ردیاب ها رنج بسیار وسیع تری دارند و میتوانند در هرجای ایران یا حتی کشور های دیگر باشید شما را از این جزئیات مطلع سازد .

توضیح آپشن های مهم و کاربردی

سنسور ضربه : این سنسور به شما این امکان را میدهد تا در صورت وارد شدن ضربه ای به خودرو در حالت خاموش به شما از طریق پیامک و تماس تلفنی و آلارم در نرم افزار هشدار ضربه دهد و شما را از یک ضربه به ماشین در همان لحظه با خبر کند .

سنسور حرکت : این قابلیت برای حالتی است که خودرو در موقع خاموش بودن از محل پارک حرکت بکند . به عنوان مثال در زمانی که خودرو توسط جرثقیل به دلیل پارک ممنوع جا به جا شود .

باتری ذخیره : ردیاب ها به باتری خودرو متصل میشوند اما برای امنیت بیشتر داخل دستگاه ها یک باتری ذخیره گذاشته میشود که با توجه به مدل و برند دستگاه میزان ساعاتی که دستگاه میتواند در صورت قطع سر باتری کار کند متفاوت است و حتما در زمان خرید به این گزینه توجه فرمایید .

سنسور درب : این سنسور شما را از باز شدن درب خودرو در زمان خاموش بودن مطلع میکند .

شنود داخل خودرو : در برخی مدل ها میکروفونی برای شنیدن صدای داخل خودرو به کار گرفته شده است که این حالت شنود یکطرفه نام دارد و در مدل هایی هم علاوه بر میکروفون یک سپیکر برای مکالمه با راننده در نظر گرفته شده است که این حالت به شنود دو طرفه معروف است .

رله قطع کن : همان خاموش کردن خودرو از طریق پیامک یا نرم افزار میباشد که در زمانی که سرعت خودرو زیر 20 کیلومتر باشد خودرو خاموش میشود و تا زمان ارسال دستور و اجازه ی روشن شدن دیگر روشن نمی شود .

کلید کمک اضطراری : در برخی مدل ها یک کلید تعبیه شده است که اکثرا کنار ستون راننده نصب میگردد و در شرایط اضطراری با زدن این کلید به نفراتی که از قبل معرفی شده اند پیغام میدهد و آدرس خودرو را برای کمک رسانی ارسال میکند و با آنها تماس میگیرد .

نمایش میزان مصرف سوخت : این آیتم اغلب به صورت نرم افزاری و تخمینی میباشد اما در برخی مدل ها ردیاب از طریق کابل OBD  به خودرو متصل میشود و این اطلاعات را حقیقی ارائه میدهد .

در برخی از مدل ها هم سنسورهای متفاوتی مثل سنسور دما برای خودروهای یخچال دار و ... وجود دارد که این آپشن ها باتوجه به نیاز مشتریان میباشد . البته تمامی ردیاب ها قابلیت مشاهده ترددهای 3 ماهه گذشته و استفاده از نرم افزارهای اندروید و IOS  را دارند.

دقت GPS خودرو

جی پی اس خودرو در نوع تخصصی و پیشرفته در حقیقت جز گرانقیمت ترین قطعات جانبی خودرو می باشد و ما در زیر می خواهیم چند نمونه از نکات لازم و ضروری برای خرید آنها را در اختیار شما قرار دهیم.تمامی جی پی اس ها از قدرت دریافت بسیار بالایی برخوردار هستند و تقریبا می‌توان گفت موقعیت مکانی و نقطه ای را که از روی نقشه به شما نشان می‌دهند چیزی حدود 2 متر و یا در بعضی مواقع این اختلاف نیز کمتر بوده است.
اما دقت GPS خودرو به چه عواملی بستگی دارد؟
اگر خودرو در فضای باز و به دور از درختان و ساختمان های بزرگ باشد از دقت بیشتری برخودار میشود.
عوامل جوی زمین مانند رخداد های طبیعی باران، برف و طوفان روی دقت GPS تاثیر گذار است. و دقت آنرا کاهش میدهد
به طور کلی دستگاه های دریافت کننده جی پی اس برای سیگنال گیری بهتر نیازمند دید مستقیم به آسمان هستند. با توجه به این که 24 ماهواره جی پی اس در جو زمین وجود دارد، می بایست دریافت کننده جی پی اس در دستان شما برای ثبت موقعیت مکانی حداقل به سه ماهواره داخل جو زمین متصل شود تا عملیات مثلث بندی برای تعیین موقعیت انجام گیرد. هر چه تعداد این ماهواره ها که دستگاه جی پی اس خودرو شما میتواند ببیند بیشتر شود دقتش هم بیشتر میشود.

روش های مختلف ردیابی :

روش های مختلف سامانه های ردیابی به سه گونه عمده تقسیم بندی می شوند :
Offline Tracking
Online Tracking
Real-Time Tracking
در روش ردیابی Offline اطلاعات حرکتی وسیله نقلیه که از GPS دریافت می شود در یک دستگاه Logger جمع آوری شده و در محل توقف وسیله نقلیه در انتهای سفر می توان اطلاعات جمع آوری شده را به سیستم کامپیوتری منتقل و بر روی نقشه جغرافیایی بازیابی و نمایش داد.
به این ترتیب مسیر طی شده ، نقاط توقف ، سرعت های وسیله نقلیه و سایر اطلاعاتی از این دست را می توان در پایان سفر از دستگاه استخراج نمود. در این روش هیچگونه سیستم انتقال اطلاعات برای ارسال اطلاعات به مرکز در حین سفر ضروری نبوده و اطلاعات در داخل دستگاه همانند یک جعبه سیاه ذخیره می گردد.
در روش ردیابی Online اطلاعات حرکتی و موقعیت های جغرافیایی دریافت شده از GPS توسط دستگاه ردیاب برای مرکز کنترل ارسال می گردد و موقعیت وسیله نقلیه همراه با سایر اطلاعات حرکتی و وضعیتی آن در مرکز کنترل قابل مشاهده می باشد.

کاربرد

از این دستگاه میشه استفاده های زیادی کرد که در زیر به چند تایی از آنها اشاره میکنیم.
پیدا کردن ماشین دزدیده شده هست (مهمترین کاربرد)
آسوده شدن از اینکه ماشینمون هنوز سر جاشه.
ردیابی کردن جاهایی که فرزند یا همسرمون داره با ماشین میره (جذابترین کاربرد)
خبردار شدن از نحوه استفاده کارمندان از وسیله نقلیه شرکت و میزان ساعت کار آنها.

روی چه ماشینهایی قابل نصب است؟

این دستگاه روی هر وسیله نقلیه سبک و سنگینی حتی موتورسیکلت و دوچرخه هم قابل نصب است و هیچ محدودیتی در استفاده از آن وجود ندارد.

کجای ماشین نصب میشود؟

ردیاب خودرو را میتوان در هر محلی از خودرو نصب کرد. معمولا یک محل ثابت ندارد. اگر جای ثابتی داشت برای دزدها خوب میشد و ساده تر میتوانستند آنرا پیدا کنند. جاهایی از خودرو که سیمکشی برق خودرو موجود است با توجه به اندازه کوچک آن براحتی میتوان آنرا جاسازی کرد.

نحوه نصب ردیاب خودرو

انواع ردیابها شیوه های نصب متفاوتی دارند. هر چه مدل ردیاب شما امکانات بیشتری داشته باشد نصب آن پیچیده تر میگردد. مدلهای ساده فقط نیاز به اتصال سیم مثبت و منفی به برق خودرو دارد. در کل ردیابهای خودرو شبیه دزدگیر ماشین میباشند. همراه آنها نقشه نصب نیز وجود دارد. در صورتی که از برق خودرو سر دربیاورید به آسانی طبق نقشه میتوانید آنرا نصب کنید ولی اگر شک دارید میتوانید با مراجعه به هر نصاب دزدگیری کار نصب را به آنها بسپارید. آنها بوسیله نقشه نصب در عرض کمتر از نیم ساعت دستگاه را در محل موردنظرتان نصب و جاسازی میکنند.

چطور کار میکند؟

دو تکنولوژی اصلی که در ردیاب وجود دارد جی پی اس و سیمکارت میباشد.ردیاب خودرو بوسیله gps طول و عرض جغرافیایی وسیله نقلیه را بدست می آورد و بوسیله سیمکارت این مختصات را برای صاحب خودروارسال مینماید وبدین وسیله میتوان کار ردیابی را انجام داد.

با چه سیمکارتی کار میکند؟

هیچ تفاوتی ندارد. شما میتونید از هر سیمکارتی ازجمله ایرانسل. همراه اول . تالیا و ... استفاده کنید. فقط ببینید جایی که شما زندگی میکنید کدامیک از اپراتورها آنتن دهی و اینترنت مناسبتری دارند.

مصرف ماهانه شارژ مورد نیاز سیمکارت چقدر هست؟

ابن کاملا بستگی به تنظیمات شما دارد. این ردیاب هم حالت آنلاین و هم حالت آفلاین دارد که بطور مفصل در مطلب ردیابی آنلاین و آفلاین چیست شرح داده شده است. در صورت استفاده زیاد از حالت آنلاین میتوانید از طرح های اینترنتی مقرون بصرفه اپراتور خود استفاده نمایید. فاکتور مهم دیگر بازه زمانی ردیابی است. بطور مثال اگر شما آنرا روی یک ساعت تنظیم کنید ردیاب هر یک ساعت یکبار موقعیت خودرو را در سامانه ذخیره میکند. در صورت تنظیم بازه های کوتاهتر ردیابی دقیقتر انجام میگردد و در صورت تنظیم بازه های طولانی تر هزینه سیمکارت شما کاهش می یابد. بطور خلاصه بطور متوسط ماهانه بین هزار تا سه هزار تومان مصرف متوسط شارژ سیمکارت ردیاب میباشد.

امکانات جانبی

ردیابها علاوه بر ردیابی کردن امکانات جانبی دیگه ای هم عرضه میکنند که برخی از آنها بسیار مفید و جالب هستند. شنود:برخی از ردیابها یک میکروفن داخلی یا خارجی دارند که بوسیله اون میتوان صدای داخل کابین را شنید. باز و بستن در:بعضی از آنها به سیستم درهای ماشین وصل میشوند و به راننده این امکان رو میدهند که بتواند با موبایل از هر فاصله ای در خودرو رو باز و بسته کنه. خاموش کردن خودرو:خاموش کردن خودرو با موبایل یک امکان جانبی بسیار جالبیه که اون رو مفصل در مطلب خاموش و روشن کردن خودرو با موبایل شرح دادیم

هشدارهای ردیاب به چه صورت است؟

ردیاب در صورت اتفاق افتادن هرکدام از وقایع زیر به تلفن همراه شما پیامک ارسال میکند و شما را مطلع میسازد
1. باز شدن درهای خودرو
2. روشن شدن خودرو
3. حرکت خودرو
4. آژیر کشیدن خودرو
5. حرکت با سرعت بیشتر از حد مجازتعریف شده توسط شما
6. خارج یا وارد شن به یک محدوده خاص
7. تصادف کردن خودرو
8. کنده شدن ردیاب از ماشین
9. کم شدن باطری اضطراری داخلی ردیاب
10 . ورود خودرو به منطقه کور و بدون سیگنال gps

کلمات کلیدی: مدیریت ناوگان, جی پی اس, ردیابی خودرو, ردیاب خودرو , ردیابی ماشین ، نقشه سایت , ردیاب ماشین , سیگنال جی پی اس, امکانات ردیاب خودرو , دزدگیر خودرو , نصب دزدگیر , دزدگیر , ردیاب ,سرور اچ پی , vndhf ، سیستم ماشین ، gps ، قیمت چی پی اس ماشین ، جی پی اس خودرو ، ردیاب اتومبیل ، آپشن ماشین ، آپشن خودرو ، تجهیزات خودرو ، راهنما خرید ردیاب ماشین ، خرید ردیاب، قیمت ردیاب خودرو، بهترین ردیاب خودرو