انواع کرکره اتوماتیک برقی در فریدونکنار

کد مطلب : 412
تعداد بازدید : 1493
27 آذر 1400
کرکره برقی یا کرکره برقی اتوماتیک
انواع کرکره اتوماتیک برقی در فریدونکنار

انواع کرکره اتوماتیک برقی در فریدونکنار

کرکره برقی یا کرکره برقی اتوماتیک را امروزه می توان یکی از ساخته هایی دانست که با وجود ساختار ساده اش توانسته در سهولت زندگی نقش مهمی ایفا کند. از دهه ها قبل افراد برای حفاظت و راحتی بیشتر محیط زندگی و محل کار خود، از کرکره استفاده می کردند؛ اما پیشرفت و حرکت انسان به سوی تکنولوژی باعث طراحی و ساخت دسته جدیدی از کرکره ها به نام درب برقی کرکره ای یا کرکره اتوماتیک گردید. که در این مقاله به بررسی انواع کرکره برقی اتوماتیک می پردازیم.

درب کرکره ای در ایران تقریبا دارای سابقه ای حدود ربع قرن می باشد. در ابتدا کار با تبدیل کرکره های عادی به اتوماتیک شروع شد؛ بدون تغییر در ظاهر و نوع ساخت آن. اما بعد از مدتی استفاده از این روش در ساخت درب های ساختمانی نیز متداول شد و این آغازی بود برای ورود نوع جدیدی از تیغه کرکره به بازار. در این مقاله قصد داریم این محصول، متعلقات مربوط به آن و عوامل موثر بر قیمت کرکره برقی را بررسی کنیم.

  • در انواع کرکره برقی اتوماتیک از 4 نوع تیغه استفاده می شود
  • تیغه کرکره برقی دو جداره (آلومینیوم اکسترود )
  • تیغه های کرکره اتوماتیک رول فرمینگ (گالوانیزه، آلومینیوم فوم دار)
  • تیغه کرکره پلی کربنات (شفاف)
  • تیغه کرکره فولادی

1- تیغه کرکره آلومینیومی دو جداره
تیغه های دو جداره که به جهت استقامت بالا و همچنین تمیز بودن و عدم روغن کاری کاربرد بیشتری نسبت به 2نوع دیگر دارد.

2- تیغه کرکره رول فرمینگ (گالوانیزه، آلومینیوم فوم دار)
با ورود تکنولوژی رول فرمینگ به ایران این نوع تیغه در ایران جای باز کرد که فرق آن با تیغه های دوجداره در عایق بودن و بی صدا بودن آن می باشد.اما یکی از اشکالات تیغه های گالوانیزه استقامت آن در ابعاد بزرگ و ضربه و فشار می باشد چرا که ورق هایی که در تولید این تیغه بکار میرود بیشتر از ورق های 0٫7 است که بخاطر رول فرمینگ بودن از ورق های قوی و سنگین تر نمیتوان استفاده کرد ، به این دلیل این نوع تیغه در شهر هایی که رطوبت کمتری دارند کاربرد دارد.

3- پلی کربنات (شفاف)
از مزایای این نوع تیغه ضد (حرارت،اشتعال ،خش و ضربه) می باشد چرا که شعار این نوع تیغه (شفاف تر از شیشه، محکم تر از فولاد) می باشد و برای تمامی انواع کرکره از جمله پنجره، پارکینگ، فروشگاه و کارخانجات کاربرد دارد.

4- کرکره برقی فولادی
این نوع تیغه از ورق های 0٫7 تا 0٫9 میلی متر گالوانیزه می باشد که بصورت رول فرمینگ تولید شده و با رنگ استاتیک عرضه می گردد. یکی از مزیت های این نوع محصول، ضد سرقت بودن آن می باشد. چراکه ضعفی که کرکره های آلومینیومی دارند این است که سارقین پس از شکستن قفل درب فروشگاه می توانند با فشار به پائین کرکره آنرا به بالا حرکت داده و به داخل مغازه نفوذ کنند که در کرکره این نقیصه برطرف شده است و هرگز نمی توان آنرا به بالا حرکت داد.

اما ضعفی که این نوع تیغه کرکره فولادی دارد آن است که به واسطه حجم زیاد قوس عصائیها (قلابهای تیغه) صدای زیادتری نسبت به انواع دیگر تیغه ها دارد و بهتر است این نوع تیغه برای مصارف فروشگاهی و یا گاهاً صنعتی بکاربرده شود. یکی دیگر از مزیت های این نوع کرکره قیمت کرکره فولادی مناسب تر از کرکره مشخصات فنی کرکره برقی اتوماتیکآلومینیومی می باشد.

انواع موتور کرکره برقی اتوماتیک در فریدونکنار

1- موتور کرکره برقی توبولار
موتور کرکره برقی توبولار، موتورهایی که هستند که داخل شفت یا لوله قرار می گیرند. موتور کرکره برقی توبولار  گیرند. به علت قطر کم موتورها، هنگام رول شدن فضای کمتری را اشغال می کنند. قدرت موتور کرکره برقی توبولار از 30 تا 300 نیوتن تقسیم بندی می شود.

ویژگی موتور برقی توبولار در فریدونکنار


از ویژگی های موتور برقی توبولار، قطر کم، قابل نصب در شفت های هشت ضلعی و لوله ای شکل ، استفاده از برق تک فاز، خلاص کن دستی در نبود برق، قابلیت رول شدن کرکره اتوماتیک در داخل و بیرون از ساختمان می باشد.

2- موتور کرکره برقی ساید در فریدونکنار


کاربرد این نوع موتور کرکره اتوماتیک اغلب برای فروشگاه ها و پارکینگ های پر تردد و کارخانجات میباشد. موتور کرکره برقی ساید دارای محاسن بسیار زیادی است که از جمله قدرت بالا، بی صدا بودن موتور ، خارج بودن موتور از داخل شفت که در زمان خرابی موتور نیاز به پایین آوردن تیغه کرکره برقی جهت تعمیر و سرویس نمی باشد. در هر دو حال موتورهای کرکره برقی، در بعضی از انواع موتورها ، دارای باطری بک آپ (UPS) می باشد که در اینصورت نسبت به ابعاد تیغه کرکره اتوماتیک (رول آپ) تا 30 مرتبه در زمان قطع برق می تواند حرکت کند.

 

مطالب مشابه