چطور با خرید سیستم های ضد سرقت منازل دزدی از خانه ها کاهش چشمگیری پیدا می کند؟

کد مطلب : 410
تعداد بازدید : 1208
18 آذر 1400
نصب سیستم ضد سرقت و کاهش سرقت منازل
چطور با خرید سیستم های ضد سرقت منازل دزدی از خانه ها کاهش چشمگیری پیدا می کند؟

 

چطور با خرید سیستم های ضد سرقت منازل دزدی از خانه ها کاهش چشمگیری پیدا می کند؟

پیشگیری از دزدی منازل یکی از مهمترین دغدغه هایی است که وقتی برای سفر یا مدت زمانی طولانی منزل یا محل کار خود را ترک می کنید باید به آن فکر کنید. در واقع روش های مختلفی برای پیشگیری از دزدی وجود دارد که خرید سیستم های ضد سرقت منازل یکی از آنهاست. جالب است بدانید که خرید این سیستم های ضد سرقت منازل به شدت در کاهش دزدی از خانه ها تاثیرگذار بوده است.

اگر نگاهی ساده و سریع به میزان و آمار دزدی در آمریکا داشته باشیم می‌بینیم که که حدود 2 میلیون دزدی در سال از خانه‌های آمریکایی‌ها انجام می‌شود که در 30 درصد موارد این دزدی‌ها، در یا پنجره بدون قفل شدن رها شده‌اند. البته این موضوع شاید در ایران با فرهنگ ما صادق نباشد، اما به هر حال بسیاری از در و پنجره‌هایی که ما در کشور خود استفاده می‌کنیم هم از استحکام زیادی برخوردار نیست.

معمولا بیشترین دزدی‌ها از منازلی است که صاحبخانه در زمان دزدی به مسافرت رفته بوده یا برای مدت زمانی طولانی، خانه را خالی گذاشته بوده است. در 66 درصد دزدی‌هایی که در آمریکا رخ می دهد، خانه مسکونی هدف دزدی قرار می‌گیرد. در این بین خانه‌هایی که از سیستم های ضد سرقت منازل استفاده نمی‌کنند، سه برابر بیشتر در معرض خطر هستند.

در آمریکا در هر 13 ثانیه یکی دزدی اتفاق می‌افتد که سالانه چیزی در حدود 2/5 میلیون دزدی را شامل می‌شود. و جالب است با اینکه آمار دزدی در این کشور بالاست، اما تنها 17 درصد خانه‌های آمریکایی‌ها به سیستم ضد سرقت از منازل مجهز شده‌اند. برای تشویق به استفاده از این سیستم‌ها، شرکت‌های بیمه می‌توانند تا 20 درصد تخفیف برای نصب کنترل خودکار امنیت خانگی به شما اختصاص دهند که مشوق بسیار خوبی برای استفاده از سیستم های ضد سرقت منازل است.

البته در ایران هم اوضاع چندان جالب نیست و می‌توان با نگاهی به آمار دزدی در ایران دید نسبتا جامع و کاملی به این پدیده‌ی شوم پیدا کرد.

 

اما شناخت از ویژگی‌های افرادی که دست به دزدی می‌زنند می‌تواند به انتخاب روش پیشگیری بهتر کمک کند. عموما بیشترین سارقین مرد زیر 25 سال سن دارند که به طور کلی به دنبال اشیایی کوچک ولی ارزشمند مثل پول، جواهرات، لپ‌تاپ، دوربین‌های دیجیتال، آیپاد، تلفن همراه و … هستند. بخش قابل توجهی از پولی که از فروش این اشیا به دست می‌اید عموما خرج مواد مخدر می‌شود.

اما چه زمانی بیشترین دزدی‌ها اتفاق می‌افتد؟ قاعدتا ریسک گیرافتاده و حضور در منزل وقتی خانه خالی باشد کمتر از بقیه زمان‌هاست. به همین دلیل زمان‌هایی مثل در مدرسه یا سر کار هستید،‌سفر رفته‌اید برای مدت زمانی نسبتا طولانی خانه را خالی گذاشته‌اید بهترین زمان برای حضور در خانه و دزدی است.

روش‌های جلوگیری از سرقت منزل

برای جلوگیزی از دزدی منازل روش‌های ساده تا پیچیده‌ای وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. از تقویت قفل‌های ورودی، بیشتر کردن مراحل مختلف ورود به ساختمان یا واحد، قفل کردن در یا پنجره‌ها،‌ انتخاب هسته آهنی و قوی برای قفل در، خرید قفل ضد سرقت و موارد دیگر می‌تواند به عنوان راه‌حل‌هایی در نظر گرفته شود که راه ورود را سخت کنند.

خرید سیستم های ضد سرقت منازل روشی برای کاهش دزدی از خانه

سیستم های ضد سرقت منازل مجموعه‌ای از تجهیزاتی هستند که از ورود افراد غیرمجاز به یک مکان در زمانی که مالکان آن حضور ندارند، جلوگیری می‌کنند و در صورتی که این اتفاق ر دهد، از طریق ارسال آلارم یا آژیر کشیدن به مالکین یا همسایه‌ها هشدارهای لازم داده می شود. درواقع استفاده از این سیستم‌ها، شانس دستگیری سارق را بیشتر کنید. سارقین معمولا از خانه‌هایی که سیستم امنیتی دارند چشم‌پوشی می‌کنند. آمار نشان می‌دهد داشتن یک سیستم هشدار دهنده با صدای آژیر بلند در پیشگیری از دزدی یا حتی دستگیری سارقین بسیار موثر است.

معمولا سیستم های ضد سرقت منازل به دو صورت آنلاین و آفلاین کار می‌کنند که مدل اول بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در مدل اول یا آفلاین، در محل حفاظت شده کسی حضور ندارد و در صورت ورود یک فرد به منزل، سیستم آن را به عنوان ورود غیرمجاز تلقی کرده و به صورت خودکار به مالکان هشدار می‌دهد. یکی از مهمترین بخش‌های خانه پارکینگ است که باید برای جلوگیری از ورود غیرمجاز به آن روش‌های حفاظتی بهتری در نظر گرفت.

از سیستم ضد سرقت آنلاین بیشتر در فروشگاه‌ها و بانک‌ها استفاده می‌شود که در زمان تعطیل بودن مرکز یا حضور نداشتن مالک، سیستم توانایی حفاظت از مکان در برابر سرقت را داشته باشد. معمولا در این موارد یک ریموت کنترل در اختیار اپراتور محل قرار داده می‌شود که بلافاصله پس از احساس خطر بتواند ریموت را فشار داده و پنل دزدگیر، سیگنال سرقت را به پنل مرکزی دزدگیر ارسال کند. این پنل، فرآیند اعلام و جلوگیری از سرقت را شروع خواهد کرد.

فرقی نمی‌کند که شما در منزل شی گرانبهایی نگهداری می‌کنید یا خیر. مساله استفاده از سیستم های ضد سرقت بخش مهمی از امکان آسایش روانی و ذهنی شما را فراهم می‌کند که توجه نکردن به آن می‌تواند ضرر و زیان‌های زیادی برای شما ایجاد کند.

 

مطالب مشابه