امنیت کرکره برقی در بابل

کد مطلب : 407
تعداد بازدید : 1327
6 آذر 1400
نصب کرکره برقی جهت امنیت منزل و محل کار
امنیت کرکره برقی در بابل

امنیت کرکره برقی

وقتی نام کرکره می آید ناخودآگاه به یاد حفاظی می افتیم که در هنگام تعطیل بودن فروشگاه مانع نفوذ سارقان به داخل آن می شود و امنیت تقریبا بالایی را برای آن فروشگاه به ارمغان می آورد. این ذهنیت برای امنیت کرکره برقی نیز وجود دارد و اکثریت حفاظت کرکره اتوماتیک را بیشتر از کرکره های غیر برقی می دانند. در ادامه بررسی می کنیم که این فکر چقدر به واقعیت نزدیک است و چه کارهایی می توان انجام داد که درجه امنیت کرکره برقی را بالا برد.

در گذشته که از کرکره های سنتی استفاده می شد، قفلی که پایین کرکره نصب می شد تعیین کننده امنیت مغازه ها بود و اگر این قفل به هر روشی باز می گردید، کرکره فروشگاه به راحتی بالا می رفت. حالا که کرکره های برقی رواج یافته بسیاری فکر میکنند که قدرت موتور برای حفاظت از بالا نرفتن تیغه ها کافی است و نیازی به جا قفلی و قفل دیگر ندارند.

البته این ذهنیت دور از واقعیت نیست اما وقتی سر و کار سارقان با دیلم و جک خودرو باشد، داستان کمی فرق می کند و باید در این تفکر بازنگری کرد. درب بسیاری از فروشگاهها به این صورت است که سارق لازم است که چند سانتیمتری کرکره را بالا ببرد و همین مقدار برای وارد شدن به فروشگاه کافی است و معمولا آنها به لوازم با ارزش فروشگاه بسنده میکنند.

 

پس همینجا این را در ذهن داشته باشید که اگر در ابتدای ساخت فروشگاهتان هستید درب شیشه ای مغازه را جوری طراحی کنید که اولا قفل شود و در وهله دوم اگر لولایی است به سمت بیرون باز گردد. این مورد باعث می شود که تا زمانی که کرکره برقی کاملا بالا نرود، درب باز نشود.

آیا واقعا کرکره برقی با دست بالا می رود؟

پس از پایین آمدن کرکره و بسته شدن فروشگاه، چیزی که باعث می شود کرکره با دست بالا نرود موتور دستگاه می باشد، حالا می خواهد موتور ساید باشد یا موتور توبلار و حتی سانترال. اما در فیلم های سرقت دیده ایم که خیلی ها توانسته اند با فشار دست کرکره را مقداری بالا ببرند آیا آنها خیلی قدرتمندند؟ خیر 

موتور کرکره برقی آنقدر قدرت دارد که مانع بالا رفتن تیغه ها شود، اما برخی نصابها بدون اینکه متوجه باشند، باعث میشوند که کرکره برقی جوری نصب شود که بتوان آن را با دست بالا برد. نصب غیر اصولی و غیر استاندارد باعث شده که وقتی فردی با دست یا وسیله دیگری از پایین به تیغه ها فشار آورد کرکره حول محور شفت گشته و تا نیم متر نیز بالا رود. 

بگذارید واضح تر توضیح دهیم، خیلی از نصب ها به این صورت انجام شده که تیغ های ابتدایی تنها به شفت پیچ می شوند در حالی که می بایست تیغه های ردیف سوم نیز به شفت وصل گردند تا مانع این شوند که در هنگام فشار از پایین به بالا کرکره حول محور آنقدر بالا برود که به جایی بخورد. 

راه های بالا بردن امنیت کرکره برقی

1- نصب صحیح

در هنگام نصب مطمئن شوید که نصب صحیح انجام شده و نصاب دو ردیف از تیغه ها را روی شفت پیچ می کند. به تازگی پیچ های بلند برای همین امر طراحی شده که از یک سر شفت وارد شده و آن سوی شفت خارج می شود و باعث میگردد تیغه از دو سمت به شفت متصل گردد. این وسیله نیز امنیت فوق العاده ای به کرکره برقی اعطا می کند.

 

2- استفاده از جا قفلی و قفل کتابی

کار از محکم کاری عیب نمی کند. سارقان همراه به دنبال گزینه های ساده تر هستند و اگر مغازه ای با گرگره برقی و قفل های کتابی ببینند آن را در اولویت پایین تر قرار می دهند. پس شک نکنید و دو طرف کرکره را به جا قفلی تجهیز کنید تا در زمان تعطیل بودن فروشگاه از آن استفاده نمایید.

3- استفاده از تیغه های مرغوب

با گران شدن قیمت آلومینیوم، ساخت تیغه با ورق آلومینیومی بازیافتی و با ضخامت کم افزایش یافت تا مشتریان را با قیمت پایین وسوسه کرده و در بسیاری از اماکن نصب گردند. اما این مورد باعث تهدید جدیدی در امنیت کرکره برقی شد، چرا که نازک و بی کیفیت شدن کرکره مواردی ایجاد کرد که ما قبلا شاهد آن نبودیم. با فشار آوردن به وسط تیغه ها، کرکره از ریل خارج می شدند و یا به دلیل کم توان بودن، تیغه ها خود به خود از هم جدا می شدند و راه ورود به  فروشگاه و پارکینگ را کاملا باز می نمودند.

 

4- استفاده از جا قفلی دزدگیر دار

استفاده از جا قفلی هوشمند دزدگیر دار آخرین کاری است که می توان برای بالا بردن امنیت کرکره برقی انجام دارد. کارکرد این قطعه جدید به این صورت است که در زمان تعطیلی فروشگاه در صورتی که قفل کتابی بر هر صورتی از جای خود باز شود، دزدگیر مغازه را فعال کرده و آژیر به صدا در می آید. جا قفلی هوشمند دزدگیر دار یکی از بهترین دستگاهها برای حفاظت از فروشگاه می باشد.

 

مطالب مشابه