نصب دوربین مداربسته در فروشگاه های بابل

کد مطلب : 406
تعداد بازدید : 1221
2 آذر 1400
ضرورت نصب دوربین مداربسته در فروشگاه های بابل
نصب دوربین مداربسته در فروشگاه های بابل

نصب دوربین مداربسته در فروشگاه های بابل

در فروشگاه ها سیستم دوربین مدار بسته چشم مدیریت و واحد حراست هستند و استفاده از سیستم دوربین مدار بسته برای اجرای فرامین حفاظتی  به مراتب هزینه کمتری در مقایسه با استخدام ، آموزش و به کار گیری نگهبانان دارد. صندوق ها ، قفسه های کالا ،اجناس گران قیمت و ورودی خروجی های فروشگاه  ، مکان هایی هستند که باید تحت پوشش سیستم دوربین مدار بسته  قرار گیرند.

پوشش ویدئویی فروشگاه باید طوری باشد که اکثر بخش های داخل و محوطه فروشگاه توسط نگهبانان قابل کنترل باشد.دوربین های گنبدی بهترین گزینه برای محیط هایی نظیر فروشگاه ها هستند. دوربین ها به دو صورت مخفی و آشکار نصب می شوند  و در صورت لزوم باید قابلیت PTZ  داشته باشند .در انتخاب دوربین باید به این نکته توجه کرد که دوربین های سیاه و سفید وضوح تصویر و حساسیت نوری بالایی  دارند اما دوربین های رنگی  ، سرعت و دقت شناسایی افراد را افزایش می دهد . از این رو انتخاب باید با توجه به اهمیت شاخصه هایی نظیر تعیین هویت ، پوشش عالی شبانه روزی و . . .  انجام شود.

سیستم دوربین مدار بسته باید قابلیت هایی نظیر تشخیص حرکت در صحنه ، فعالسازی علائم  و پیام های هشدار دهنده  و  آگاه سازی کارمندان بخش فروش داشته باشد. دستگاه DVR   باید ویدئوی دوربین ها را در دو حالت نرخ فریم بر ثانیه کامل و نرخ فریم بر ثانیه پایین  ضبط کند . چاپگر در هنگام وقوع حادثه  و شروع واکنش  مجموعه حفاظتی  به آن اقدام به تهیه نسخه چاپی از صحنه می کند.

فروشگاه های کوچک

به عقیده بسیاری از فعالان  حرفه ای در زمین اداره  فروشگاه ها ، اکثر سرقت کالا ها در بخش صندوق اتفاق می افتد .و احتمال دزدی در حالت پرداخت نقدی سه برابر حالت پرداخت از طریق کارتخوان است .علاوه بر این  احتمال سرقت کالا ها  توسط کارمندان و مشتریان از طریق درب پشتی فروشگاه نیز وجود دارد. زمانی که دوربین در موقعیت صندوق نصب شده است و چهره مشتریان  ، کارمند متصدی صندوق  ، نوع خرید ، قیمت و تعداد کالا ،تاریخ و ساعت خرید ثبت شود ،احتمال دزدی به شدت کاهش می یابد 

 

مطالب مشابه