تعمیر کرکره برقی در بابل

کد مطلب : 403
تعداد بازدید : 1583
29 آبان 1400
تعمیر کرکره برقی در بابل
تعمیر کرکره برقی در بابل

 

تعمیر کرکره برقی   در بابل

تعمیرات کرکره برقی یک کار کاملاً تخصصی است، به همین دلیل افراد کمی تخصص و تجربه لازم برای تعمیرات کرکره برقی را دارند. به دلیل ساختار کرکره و پیچیدگی  قطعات استفاده‌ شده در کرکره برقی باید کار نصب و یا تعمیر آن توسط افراد متخصص انجام شود تا ایرادات و خرابی احتمالی به‌راحتی مشخص و تعمیر گردد. موارد اصلی که امکان دارد در کرکره برقی دچار مشکل شود و نیاز به تعمیر داشته باشند، موتور کرکره برقی، تیغه کرکره برقی، تعمیر و تعویض شفت، رسیور و فتوسل و... می‌باشد. با شناسایی قطعه مشکل‌دار و خرابی احتمالی می‌توان به‌راحتی کار تعمیر و یا تعویض آن را انجام داد. تعمیرات کرکره برقی برای رفع و رجوع می باشد از جمله مواردی که باید از سالم بودن آن اطمینان حاصل کرد، برد کرکره برقی می‌باشد که دلیل آن عملکردی است که برد در باز و بسته شدن درب کرکره برقی دارد، به همین دلیل باید تعمیر برد کرکره برقی توسط یک شخص متخصص انجام شود که با سیم‌کشی‌ها و مدار برد آشنایی داشته باشد. 

رگلاژ کرکره برقی در بابل

تکنسین‌های  مازندحفاظ علاوه بر کار نصب در صورت درخواست مشتریان به سرویس و رگلاژ کرکره برقی می‌پردازند. رگلاژ کرکره برقی همان تنظیم حد بالا و پایین کرکره برقی می‌باشد، که تنظیم آن برای باز و بسته شدن و استفاده از کرکره برقی یک امر مهم تلقی می‌گردد. 
در رگلاژ کرکره برقی با موتورهای مختلف باید از آچار (تنظیم میکرو سوئیچ) برای تنظیم حد بالا و پایین کرکره برقی استفاده نمود. رگلاژ کرکره برقی علاوه بر تعیین میزان باز و بسته شدن کرکره برقی در نحوه عملکرد نرمی و راحتی باز و بسته شدن کرکره برقی تأثیر بسزایی دارد.

خرابی کرکره برقی در بابل

بعد از گذشت مدت‌زمان زیادی که از کرکره برقی استفاده می‌کنید، امکان خرابی و اختلال در کارکرد کرکره برقی ایجاد می‌شود که با یافتن علت خرابی کرکره برقی و بررسی و برطرف کردن مشکل کرکره برقی، همانند روز اول به‌درستی کار می‌کند. باتجربه و مشاهدات می‌توان گفت که علت خرابی کرکره برقی عوامل بسیاری دخیل می‌باشد. خرابی کرکره برقی به‌صورت مکانیکی و الکترونیکی می‌باشد. 
درصورتی‌که با زدن ریموت، درب کرکره باز نشود ابتدا باید ریموت را بررسی و از وصل بودن به برق مطمئن شوید، درصورتی‌که ریموت مشکلی نداشته باشد موتور کرکره برقی دچار خرابی شده که باید تعمیر گردد و در صورت کند کار کردن تیغه‌های کرکره، امکان شکستن تیغه‌های کرکره برقی است که نیاز به تعویض دارد.

بررسی دلایل عدم عملکرد کرکره برقی در بابل

گاهی اوقات ممکن است شما به‌سادگی بتوانید پیش از مراجعه به تعمیرکار، به‌ تنهایی مشکل کرکره برقی را یافته و حل نمایید. ابتدا بهتر است به مشکل آن پی برده و سپس برای مقابله با آن اقدام نمایید. 

  • تمام شدن باتری کنترل فرستنده کرکره برقی.
  • خرابی سنسور چشمی درب کرکره برقی.
  • مسیر قرارگیری کرکره برقی به‌خوبی تراز نشده است.
  • وجود مشکل در فرستنده کرکره
  • چیزی مسیر کرکره برقی را مسدود کرده باشد.
  • فنر کرکره برقی شکسته باشد.
  • حد مجاز پایین آمدن درب به‌درستی برای کرکره برقی تنظیم‌نشده است.
  • قطع برق کرکره برقی (به عبارتی پریدن فیوز کرکره برقی)
  • ممکن است درب کرکره برقی به‌صورت دستی قفل‌شده باشد.

تمام شدن باتری کنترل فرستنده کرکره برقی

مشکلی که اکثراً در باز نشدن درب کرکره برقی پیش می‌آید، تمام شدن باتری کنترل فرستنده شما می‌باشد. بنابراین قبل از هر اقدامی باتری کنترلر خود را بررسی نمایید. چرا که اگر باتری فرستنده شما تمام‌شده باشد، قادر به ارسال سیگنال برای باز شدن درب نخواهد بود. برای این منظور اول فرستنده‌ای که بر روی دیوار معمولاً نصب می‌شود را بررسی کنید که آیا به‌صورت دستی باز می‌شود؟! 

اگر پس از فشردن دکمه، درب باز شد، به‌احتمال‌زیاد شما تنها باید باتری فرستنده خود را تعویض کنید. اگر شما بیش از یک فرستنده برای ورود و خروج ماشین‌های خود دارید می‌توانید با آن‌ها هم باز و بسته شدن کرکره برقی خود را تست نمایید. تعویض باتری فرستنده بسیار ساده است. شما به‌سادگی می‌توانید درب پشت فرستنده را باز نمایید و باتری را خارج کنید.

البته گاهی درب پشت فرستنده برای ایمنی بیشتر با یک پیچ محکم می‌گردد که شما تنها باید پیچ را باز کنید تا درب پشت فرستنده باز شود. بعد از برداشتن باتری قدیمی فرستنده، مطمئن شوید که به علامت مثبت و منفی باتری توجه کرده باشید و دقیقاً مطابق با فرستنده باتری را در آن درج نمایید. در غیر این صورت باتری جدید در فرستنده کار نمی‌کند و ممکن است شما را به این اشتباه بیاندازد که شاید مشکل جای دیگری است. 
هنگامی‌که باتری را درست نصب نمودید و درب شما باز شد، مشکل را به‌سادگی رفع نموده‌اید. 

 مسیر قرار گیری کرکره برقی بخوبی تراز نشده است

اگر درب کرکره برقی شما خارج از محور خود گشوده می شود، به مشکلی جدی برخورد نموده اید. اگر فلزی که  بر روی آن میپیچد از تراز خارج شود، به کرکره برقی فشار می آورد. اگر بین غلطک و ریل شکاف ایجاد شود، یا ریل به داخل خم شود، مشکل آفرین خواهد بود. وزن سنگین آن این مسائل را تشدید نموده و استفاده از کرکره برقی را خطرناک میکند. اگر شیار منحرف است اما هنوز هم حرکت میکند، برای برطرف کردن این مشکل چند کار میتوانید انجام دهید. اگر در هنگام باز و بسته شدن درب کرکره برقی صدای ساییدگی در نقطه ای خاص به گوشتان رسید. مطمئن باشید که جایی از شیار دچار انحراف است. گاهی اوقات ممکن است در اثر برخورد به آن نقطه سرعت آن کاهش یابد.
برای تراز کردن، اولین پیچ در مسیر را کمی شل کنید و به آرامی به مسیر با یک پتک پلاستیکی ضربه بزنید تا به موقعیت مناسب خود برگردد. میتوانید از سطحی برای اطمینان از تراز بودن آن استفاده نمایید و سپس پیچها را سفت کنید. اگر احساس میکنید نمیتوانید این مشکل را رفع کنید با کارشناسان شرکت رامادر تماس گرفته و از آنها بخواهید مشکلتان را رفع نمایند.

مشکل در فرستنده

مسائل زیادی میتواند موجب عدم عملکرد درست فرستنده شود. رایجترین مشکل فرستنده ممکن است دور بودن نسبت به طیف تعریف شده باشد. فاصله مجاز بین کرکره برقی و فرستنده حد مجازی است و خارج از آن، فرستنده عمل نخواهد کرد. اگر شما در حال تلاش برای باز کردن درب ، قبل ازدیدن خانه خود هستید و فرستنده عمل نمیکند، احتمالا فقط از آن دور هستید. وقتی به جلوی خانه خود رسیدید، سپس دکمه فرستنده  را فشار دهید تا درب باز شود.
هنگامی که مطمئنید که در محدوده هستید و هنوز هم  باز نشده، بررسی کنید تا مطمئن شوید که آنتن موتور کرکره برقی مسدود نشده باشد. آنتن نباید مسدود باشد تا به وضوح سیگنال باز و بسته شدن فرستنده درب  را دریافت نماید. همچنین بررسی نمایید که آنتن آسیب ندیده باشد. اگر آنتن آسیب دیده باشد باید به تکنسینهای شرکت رامادر مراجعه نمایید تا آن را با آنتن جدید تعویض نمایند.
اگر متوجه شدید که کرکره برقی بدون فشردن دکمه ای باز و بسته می شود حتما دچار مشکل شده، ولی مشکل می تواند بسیار ساده باشد. اول مطمئن شوید که دکمه فرستنده گیر نکرده باشد. بعنوان مثال ممکن است فرستنده زیر صندلی ماشین قرار گرفته باشد و به آن فشار آمده باشد. همچنین فرکانس فرستنده خود را بررسی نمایید. همسایگان شما ممکن است در همان فرکانس در حال گشودن آن باشند و این امر باعث باز شدن کرکره برقی شما هم می شود. در این صورت اگر فرکانس فرستنده خود را تعویض کنید مشکل رفع خواهد شد.
اگر تمام این مراحل را طی کردید و هنوز هم بی جهت باز می شود، شما ممکن است نیاز به تغییر برنامه فرستنده داشته باشید. نحوه ی انجام این مراحل معمولا در دفترچه راهنمای  درج شده است. شما همچنین میتوانید با تکنسینهای شرکت رامادر تماس بگیرید تا مشکل شما را برطرف نمایند.

چیزی مسیر کرکره برقی را مسدود کرده باشد

اگر پی بردید که بعد از بستن درب کرکره برقی، درب تا بخشی از مسیر پایین آمده و دوباره باز می‌شود، بررسی نمایید که اشیائی بر روی مسیر جلوی درب نباشند که به‌واسطه آن، سنسور پیغام باز شدن را بفرستد. حتی تجمع گل‌ولای و حضور هر پسماندی در لابه‌لای غلطک می‌تواند مانع از حرکت روبه‌جلوی غلطک‌ها شود. حتی گزینه‌های کوچکی چون سنگ، آدامس، تجمع گل‌ولای و هر چیز کوچکی به دلیل جلوگیری از خرد شدن آن باعث حرکت رو به عقب آن می‌شود. این امر به دلیل تنظیمات خاص سنسور رخ می‌دهد. اطراف آن را بررسی کنید که چیزی چشمی سنسور را مسدود نکرده باشد. پس‌ازآن بررسی کنید که هرگونه تجمع گردوغبار یا سنگ‌ریزه‌ای بر روی غلطک آن رخ نداده باشد. 

حد مجاز پایین آمدن درب به ‌درستی برای کرکره برقی تنظیم‌ نشده است

گاهی اوقات شما متوجه می‌شوید وقتی درب را می‌بندید، کرکره برقی به‌طور کامل پایین می‌آید و سپس بلافاصله پس از تماس با موقعیت بسته، اندکی برمی‌گردد. این موضوع معمولاً در برندهای جدید که نصب می‌شود، رخ می‌دهد و یا در مدل‌های قدیمی‌تر که ممکن است نیاز به تنظیم مجدد داشته باشند، مطرح می‌شود. اگر این اتفاق در کرکره برقی شما رخ می‌دهد، به‌احتمال‌ زیاد تنها دلیل ممکن حد مجاز تعریف‌شده برای باز و بسته شدن آن خواهد بود.
این حد مشخص می‌کند که درب تا چه حدی پس از حرکت باید به‌طور کامل بسته شود. اگر تنظیمات شما بیش‌ازحد بالا باشد درب به زمین خواهد خورد و برای اینکه از خرد شدن چیزی که در زیر آن قرار دارد جلوگیری کند، به عقب برمی‌گردد. دکمه یا صفحه شمارشگری بر روی موتور آن قرار دارد که شما می‌توانید این تنظیمات را روی آن انجام دهید البته محل و نحوه‌ی انجام تنظیمات در انواع برندها متفاوت است. 

 

قطع برق کرکره برقی (به عبارتی پریدن فیوز کرکره برقی)

اگر شما دکمه ی فرستنده خود را میزنید و صدای موتور را هم میشنوید ولی طبق معمول باز نمیشود و درب حرکتی نمیکند، سوئیچ قطع برق فعال شده است. هر کرکره برقی یک سوئیچ دارد که در صورت فشار دادن آن، کرکره برقی با ریموت کار نخواهد کرد. این امر امکان باز و بسته کردن دستی درب را برای شما فراهم میکند تا ماشین شما در پارکینگ گیر نکند، تا زمانی که دوباره فعال شود.
این سوئیچ به صورت یک طناب یا بندی است که کشیده میشود و یا بصورت کلیدی است که باعث قطع و وصلی میشود. گاهی اوقات این کلید به طور تصادفی فعال میشود و رابطه موتور را با آن قطع میکند.
در این صورت، اگر چنین اتفاقی رخ داد، دوباره کلید را باید فشار دهید تا بین موتور و کرکره و فرستنده ارتباط برقرار شود. پس از این کار فرستنده خود را تست نمایید تا مطمئن شوید که درب باز می شود.
این گزینه در کرکره های قدیمی به منظور افزایش ایمنی کاربرد داشت. که بدین صورت درب کرکره برقی از داخل قفل می شد و امکان باز نمودن آن وجود نداشت.

 

 

تعمیرات غلطک کرکره برقی

هنگامی‌که وسیله‌ای در منزل یا محل کار خراب می‌شود، باعث بروز ناراحتی است. مطمئناً تعمیرات غلطک کرکره برقی و تعمیر موتور بدون داشتن تخصص موردنیاز می‌تواند یک کار دلهره‌آوری باشد. ممکن است که بعد از بستن درب کرکره برقی، درب تا بخشی از مسیر پایین آمده و دوباره باز ‌شود و یا به دلیل تجمع گل‌ولای و حضور هر پسماندی در لابه‌لای غلطک می‌تواند مانع از حرکت روبه‌جلوی غلطک‌ها شود. این امر به دلیل تنظیمات خاص سنسور رخ می‌دهد. دلایل زیادی ممکن است موجب خرابی موتور کرکره برقی شود و نیاز به تعمیر آن گردد استفاده نادرست، خسارت عمدی، یا طرز کار نامناسب و یا نصب ضعیف توسط نصاب ناکارآمد می‌تواند ازجمله عوامل خرابی آن باشد.
لازم است بدانید که شرکت رامادر خدماتی بی‌انتها و قابل‌اطمینان را ارائه می‌دهند. مشتریان ممکن است مشکلاتی در طول فرآیند استفاده از این محصول پدیدآورند که نیاز به تعمیر و نگهداری داشته باشد، بنابراین باید کرکره برقی خود را در طول زمان استفاده تحت نظر داشته باشید و به غلطک‌های آن رسیدگی کنید تا عمر طولانی‌تری داشته باشند.

 

خدمات پس از فروش کرکره برقی در بابل

هنگامی‌که کارشناسان ما برای سرویس کرکره برقی شما می‌آیند، آن‌ها حتماً یکی از باتجربه‌ترین کارشناسان در این صنعت خواهند بود. ماسال‌هاست که در این صنعت مشغول به کار هستیم. تعمیر و نگهداری این محصول درصورتی‌که دچار مشکل شود، ازجمله خدمات کرکره برقی در شرکت  مازندحفاظ است. مکانیسم، راهنما، سوراخ تهویه و پرده‌کرکره همه نیازمند به توجه هستند، چراکه وظیفه حفظ سیستم و محیط شمارا بر عهده‌ دارند، این محصول چه دستی و چه برقی نیازمند نگهداری و رسیدگی می‌باشد. ابزار استفاده‌شده در آن دارای مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی شدید و پرفشار می‌باشد، باوجود تمام ویژگی‌های کرکره برقی، نیاز به تعمیر و نگهداری آن امری اجتناب‌ناپذیر است. 
کارشناسان فنی شرکت را مادر سرویس‌های رقابتی و مقرون‌به‌صرفه‌ای را برای تعمیر و نگهداری سیستم‌های خانگی و تجاری ارائه می‌دهند. 

دلایل خرابی کرکره برقی چیست؟

عمده دلایل خرابی کرکره برقی مربوط به نوسانات برق، عملکرد ناقص مکانیکی و عدم ارسال فرمان ها به موتور است.

از مشکلات کرکره برقی در هنگام خرابی چیست؟

- تمام شدن باتری کنترل فرستنده کرکره برقی. - خرابی سنسور چشمی درب کرکره برقی. - مسیر قرارگیری کرکره برقی به‌خوبی تراز نشده است. - وجود مشکل در فرستنده کرکره - چیزی مسیر کرکره برقی را مسدود کرده باشد. - فنر کرکره برقی شکسته باشد. - حد مجاز پایین آمدن درب به‌درستی برای کرکره برقی تنظیم‌نشده است. - قطع برق کرکره برقی (به عبارتی پریدن فیوز کرکره برقی) ممکن است درب کرکره برقی به‌صورت دستی قفل‌شده باشد.

 

 

 

 

 

مطالب مشابه