7 علت اصلی صدای کرکره برقی

کد مطلب : 401
تعداد بازدید : 347
26 آبان 1400
7 علت اصلی صدای کرکره برقی و برطرف کردن آن
7 علت اصلی صدای کرکره برقی

 

 

7 علت اصلی صدای کرکره برقی و برطرف کردن آن

یکی از مسائل آزاردهنده ای که ممکن است در هنگام استفاده از کرکره برقی با آن مواجه شوید ، به صدا افتادن تیغه کرکره برقی هنگام بالا و پایین بردن کرکره برقی است .

علت صدای کرکره برقی چیست؟

1.اولین علت و در واقع مهمترین علت سروصدای کرکره برقی می تواند مربوط به خود تیغه کرکره برقی باشد .داشتن کجی یا فشار در هنگام مونتاژ کردن تیغه ها عامل ایجاد صدای ناهنجار کرکره برقی است ، لذا باید در هنگام مونتاژ کردن تیغه ها دقت شود که تیغه ها به صورت کاملا افقی وارد همدیگر شوند .

2. تغییرات دمایی و فصلی باعث انقباض و انبساط تیغه کرکره برقی می شود که خود علتی برای به صدا افتادن کرکره برقی می باشد .جهت رفع این نقیصه باید در هنگام نصب کرکره برقی ، یک فاصله ی استانداردی بین لوله و ریل درنظر گرفته شود .

3. وجود گرد و خاک می تواند باعث بروز صدای تیغه ها شود . پس هر چند وقت یکبار اقدام به تمیز کردن تیغه ها نمایید. بویژه اگر در مناطقی که گرد و غبار موجود در هوا بیشتر است باید تعداد دفعات تمیز کردن تیغه را بیشتر کنید .

4.یکی دیگر از دلایل صدای تیغه کرکره برقی ناهمگون بودن وزن تیغه ها می باشد .معمولا تیغه هایی که در تولید آنها از کوره های دستی استفاده می شود دارای وزن یکسانی نبوده و کیفیت مطلوبی ندارند .

5. یکی دیگر از عوامل تولید صدا در کرکره برقی می تواند مربوط به موتور کرکره برقی باشد. که در این حالت صدا در تمام مدت باز و بسته کردن کرکره ادامه دارد . برای برطرف شن مشکل باید با مراجعه به یک متخصص و تکنسین در امور تعمیر کرکره برقی اقدام به تعمیر گیربکس آن نمود.

6.صفحه پلیت کرکره برقی در هنگام نصب باید تراز نصب شود.

7. استاندارد نبودن نر و مادگی قلاب کرکره برقی که خود باعث می شود که نتوانند به صورت درستی داخل هم قرار بگیرند و تولید سر و صدا می کنند .

5 راهکار رفع صدای کرکره برقی :

1. بهترین راهکار استفاده از تبدیل شفت جهت افزایش قطر شفت کرکره برقی یا درام در رول کردن کرکره برقی است . این افزایش قطر شفت باعث کاهش اصطحکاک بین تیغه ها و در نتیجه حذف صدای تیغه هنگام رول شدن کرکره برقی می شود.

تبدیل شفت چیست؟ قطعه ای از جنس ای بی اس ABS یا پلی ارتالون ، جهت افزایش قطر شفت به اندازه ی تقریبی 3 سانتی متر می باشد .

2. تعمیر گیربکس موتور کرکره برقی

3. اضافه کردن غضروف آلومینیومی که باعث روان شدن چرخش تیغه ها می شود .

4. شستوی تیغه ها به صورت مداوم و هر چند وقت یکبار با آب فشار قوی جهت پاک کردن گرد و غبار

5. باکیفیت و خالص بودن تیغه که در هنگام خرید کرکره برقی به کیفیت و مرغوب بودن تیغه ها دقت نمایید .

 

مطالب مشابه