کرکره برقی یا جک پارکینگی

کد مطلب : 393
تعداد بازدید : 1006
16 آبان 1400
کدام یک را برای درب پارکینگ انتخاب کنیم؟ جک پارکینگی یا کرکره برقی؟
کرکره برقی یا جک پارکینگی

کرکره برقی یا جک درب پارکینگ

بسیاری از ما در خرید جک درب پار کینگ با توجه به تنوع زیاد برند ها و مدل های موجود در بازار سردرگم می شویم.

از طرفی در سالهای اخیر نصب کرکره برقی بعنوان درب اتوماتیک پارکینگ نیز رواج پیدا کرده است.

در یک مجتمع آپارتمان وقتی قصد اتوماتیک نمودن درب را داریم یکی از همسایگان می گوید جک ایرانی ، دیگر می گوید جک ایتالیایی ، یکی دیگر از همسایگان می گوید کرکره برقی پارکینگی نصب کنیم.

واقعاً راه حل چیست و کدامیک از این محصولات کارایی بهتری دارند و برای ما مناسب تر هستند ؟

در ادامه کرکره برقی پارکینگ و همچنین انواع جک پارکینگی را مورد بررسی قرار می دهیم . برتری ها و نقاط ضعف هریک از آنها را بیان می نماییم تا بتوانیم بهترین گزینه را بر روی درب منزل خود نصب نماییم.

کرکره برقی پارکینگ

ظاهر کرکره برقی پارکینگ

در گذشته کرکره برقی ها فقط سفید رنگ بودند و شکل ظاهری درب پارکینگ کرکره ای خیلی شبیه به درب مغازه می شد.

ولی امروزه ، با توجه به تنوع بسیار بالای رنگ و طرح های کرکره برقی از جمله کرکره طرح چوب ، در بسیاری از موارد نصب کرکره برقی پارکینگ ساختمان را بسیار زیباتر می کند و به درب ارجعیت دارد.

فضای کم اشغال شده توسط کرکره پارکینگ

مورد دیگری که باید به آن اشاره نمود ، معمولاً درب یک فضایی چهن چرخیدن به روی لولا نیاز دارد. اگر فضای پارک کردن شما کم است و باز شدن درب پارکینگ به سمت داخل برای شما مزاحمت ایجاد می کند ، می توانید از کرکره برقی استفاده نمایید.

کرکره برقی با توجه به خاصیت رول آپ خود اصلاً فضایی از داخل پارکینگ را اشغال نمی کند و درون ریل خود به سمت بالا حرکت نموده و رول می شود.

قیمت کرکره برقی پارکینگ

قیمت کرکره برقی به مراتب از ساخت ، نصب درب ، نصب جک پارکینگی و رنگ آمبزی درب ارزان قیمت تر تمام می شود.

کرکره برقی پارکینگ بجای جک تک لنگه

اگر درب یک لنگه دارید ، باید حتماً از جک های گران قیمت که توان جابجایی وزن بالا را دارند استفاده نمایید. این درب های با توجه به طول و سنگینی زیاد خیلی به جک فشار می آورند و مدام خراب می شوند. از طرفی طول درب زیاد است و در زمان باز شدن فضای خیلی زیادی از پارکینگ را اشغال می کند. برای این درب ها بهتر است کرکره برقی نصب شود.

جک درب پارکینگ

تاریخچه نصب جک های پارکینگی در ایران

جک درب پارکینگ که با نامهای جک پارکینگی ، جک برقی درب ، درب اتوماتیک پارکینگ و جک در ریموت کنترلی پارکینگ شناخته می شود یکی از محصولاتی است که در حدود 15 تا 20 سال است وارد بازار کشورمان شده است.

این محصول در گذشته فقط بر روی ساختمان های لوکس نصب می شد ولی امروزه برای تمام ساختمانها یک الزام است و هر ساختمانی که ساخته می شود باید درب ریموتی داشته باشد. حال این درب ریموتی می خواهد کرکره برقی باشد یا جک برقی.

چگونه جک پارکینگی مناسب انتخاب نماییم ؟

تنوع مارک ها و مدل های جک درب پارکینگ خیلی زیاد است و انتخاب یک مارک خاص بسیار دشوار است. توصیه ای که ما داریم در انتخاب جک پارکینگ حساس نباشید ، با توجه به بودجه خود چند مدل خاص را انتخاب نمایید. سپس از چند جای مختلف آن چند مدل خاص را پرسجو کنید ، آن مدلی را که همه موجود داشتند و در مورد آن خوب می گفتند و از گارانتی آن نیز تعریف می کردند خریداری نمایید.

به سراغ مدل های کمتر شناخته شده نروید چون تعریف فروشنده از یک مدل ناشناخته به دلیل کیفیت بالاتر نیست ، بلکه به دلیل حاشیه سود بالاتر آن است . پس از مدل هایی که فقط یک یا دو فروشگاه موجود دارند اجتناب نمایید.

جک پارکینگ ایرانی یا ایتالیایی

از نظر ما فرقی ندارد ، اگر جک پارکینگی خوب و با کیفیت ایرانی نیز خریداری شود ، عملکرد خوب و طول عمر زیادی خواهند داشت.

مثلاً با توجه به تجربه ما جک های ایرانی سیماران و یوتاب کیفیت خوبی از خود نشان داده اند.

اگر به دنبال خرید جک ایتالیایی و یا آلمانی و … هستید ، از برندهای مشهور و پر فروش بازار انتخاب نمایید.

چون کم نبوده مارک هایی که شرکت وارد کننده به مدت یکی دو سال از ایتالیا ، اتریش ، اسپانیا و یا پرتقال وارد نموده و نتوانسته آنرا جا بیاندازد و پس از مدتی شرکت وارد کننده جمع شده است. بازنده اصلی در این موارد خریدار است ، که جکی را خریده است که دیگر نه قطعات یدکی دارد و نه هیچ نصابی تنطیمات منوی آن را بلد است و  نه شرکت وارد کننده ای وجود دارد که پاسخگو باشد.

از مدل های پر فوش جک ایتالیایی می توانیم به مارک پروتکو ، ویتو کالیپسو ، مارک فک و لایف و بی اف تی اشاره نماییم.

جک درب پارکینگ یا کرکره برقی

حال سوال اساسی این است که کدامیک بهتر است ، جک درب پارکینگ و یا کرکره برقی ؟

اگر درب پارکینگ شما از قبل وجود دارد و نیاز به تغییر خاصی ندارد می توانید از انواع جک پارکینگی نصب نمایید. ولی اگر قابلیت نصب جک درب پارکینگ وجود نداشته باشد و بخواهید تغییرات در درب اعمال نمایید ، بهتر است کلاً درب را فرموش نمایید و بجای آن کرکره برقی نصب نمایید.

پس از نصب کرکره برقی ، می توانید درب قدیمی را نیز به ضایعاتی بفروشید و بخشی از هزینه شما برگشت می شود.

 

مطالب مشابه