خرید دزدگیر اماکن در امل

کد مطلب : 381
تعداد بازدید : 869
29 مهر 1400
دستکاری و قطع کردن دزدگیر اماکن در امل
خرید دزدگیر اماکن در امل

دستکاری و قطع کردن دزدگیر اماکن در امل

دستکاری و قطع کردن دزدگیر و در کل از کار انداختن دزدگیر توسط سارقان در امل یکی از دغدغه های مشتریان سیستم های حفاظتی میباشد.

در این نوشته دلایل عدم نگرانی از قطع کردن دزدگیر ،هکرهای کلاه سفید ، مزایای دزدگیر سیم کارتی و معایب آن به زبانی ساده و کاربردی شرح داده خواهد شد.

قطع کردن دزدگیر و دستکاری دزدگیر به وسیله ی: بریدن سیم سنسور ها، قطع برق، دستکاری سنسور ها، اختلال رادیویی از نگرانی های اشتباه در استفاده از دزدگیر است.

ما در زرین سیستم با تجربه ی 27 ساله در صنعت حفاظت و نظارت میتوانیم این اطمینان را بدهیم که در زمان ساخت سیستم ها و طراحی و نصب سیستم تمامی تمهیدات ممکنه در نظر گرفته شده است . در صورت طراحی، تهیه، نصب و راه اندازی و خدمات بشکل استاندارد و درست سیستم دزدگیر، احتمال سرقت موفق بسیار کم میشود.

در کل سناریو هایی که مشتریان سیستم دزدگیر را نگران میکند عبارت است از:

 •  
  • قطع کردن کابل سنسور ها 
  • قطع برق
  • دستکاری سنسور ها 
  • ایجاد  اختلال رادیویی دزدگیر

دلایل عدم نگرانی از قطع کردن دزدگیر

الف( قطع کردن کابل سنسور ها 

یکی از نگرانی های مشتریان سیستم حفاظتی نگرانی از دست کاری سیستم (پنل مرکزی، سنسور ها، بیم خطی) و یا قطع کردن دزدگیر به وسیله ی بریدن کابل سیستم است.

اگر کابل ارتباطی پنل مرکزی به سنسور ها و بیم ها و بریده و یا دستکاری شود سیستم فعال شده و شروع به اعلام خطر و آژیر کشیدن و تماس گرفتن و ارسال پیامک به شماره های از قبل ثبت شده میکند.

از آن جا که کابل ارتباطی بین سنسور های دزدگیر و پنل مرکزی و سیم بندی آن به گونه ای است که در صورت قطع کابل در همان لحظه سیستم فعال شده و شروع به اعلام خطر و آژیر کشیدن و تماس گرفتن و ارسال پیامک به شماره های از قبل ثبت شده میکند و بدین صورت احتمال وقوع سرقت موفق را پایین میاورد.

 

ب) قطع برق

در صورت قطع کردن عمدی و یا غیر عمدی برق مکان مورد نظر از آن جا که باطری مخصوص در داخل پنل مرکزی قرار دارد و سنسور ها و هشدار دهنده های صوتی و نوری به آن متصل میشود در صورت قطع برق باطری مخصوص دستگاه دزدگیر ولتاژ مورد نیاز جهت کار کردن دستگاه را وارد مدار میکند.

در صورت قطع کردن عمدی و یا غیر عمدی برق مکان مورد نظر از آن جا که باطری مخصوص در داخل پنل مرکزی قرار دارد و سنسور ها و هشدار دهنده های صوتی و نوری به آن متصل میشود در صورت قطع برق باطری مخصوص دستگاه دزدگیر ولتاژ مورد نیاز جهت کار کردن دستگاه را وارد مدار میکند و موجب روشن ماندن سیستم میشود و موجب جلوگیری از قطع کردن دزدگیر میشود.

 

ج(دستکاری سنسور ها 

اگر که فردی اقدام به دستکاری پنل مرکزی و یا چشم الکترونیک و بیم خطی بکند، از آن جا که بیم خطی و چشم الکترونیک و آژیر بیرونی مجهز به کلید تمپر میباشند در همان لحظه سیستم فعال شده و شروع به اعلام خطر و آژیر کشیدن و تماس گرفتن و ارسال پیامک به شماره های از قبل ثبت شده میکند.

 

اکثر چشمی های دزدگیر اماکن و منزل دارای ترمینالی به نام tamper میباشند.

که بروی برد چشمی دزدگیر معمولا با حروف tamp مشخص شده است.با کمی دقت بروی برد چشمی دزدگیر متوجه وجود یه میکرو سوییچ خواهید شد.

کار این میکروسوییچ آن است که باز یا بسته بودن درب چشمی را تشخیص دهد.ترمینال tamper نیز از طریق این میکروسوییچ کنترل میگردد .

با باز شدن درب چشمی دزدگیر ، ترمینال تمپر مدار باز میشود.

میتوان با متصل کردن یک سیم از ترمینال تمپر چشمی به زون 24 ساعته دستگاه از دستکاری نشدن چشمی در تمامی ساعات شبانه روز حتی زمانی که دستگاه غیر فعال است ، اطمینان حاصل کرد.

به این وسیله احتمال قطع کردن دزدگیر و دستکاری دزدگیر به حداقل میرسد.

د) ایجاد اختلال رادیویی دزدگیر

 

دو نوع فرستنده رادیویی به پنل مرکزی متصل میشود: فرستنده رادیویی سنسور های بی سیم – فرستنده رادیویی ریموت کنترل دزدگیر در بعضی از پنل های مرکزی دزدگیر مانند پنل دزدگیر گلدن دو سیستم مجزا در دو فرکانس مختلف وجود دارد تا اختلال رادیویی در سیستم را به حداقل برساند.تکنولوژی جلوگیری از کپی از ریموت فرستنده نیز یکی از مواردی است که در سیستم رادیویی ریموت پنل دزدگیر بسیار مهم است. در کل در صورت انتخاب پنل مرکزی مناسب احتمال دور زدن سیستم ریموت کنترل به حداقل میرسد.

بررسی انواع دزدگیر اماکن

هکرهای کلاه سفید

 یک سری از مدار ها و سیستم های هک ریموت به صورت دستی توسط هکر های کلاه سفید ساخته شده است که به وسیله ی آن میتوان یک سری از ریموت های دزدگیر که فرکانس های مشخص و غیر امنی را دارد را از کار انداخت.

در صورتی که مکان شما نیاز به حفاظت سطح بالایی دارد باید از سیستم های دزدگیر بسیار پیشرفته تر و دارای کد های ترکیبی و تغییر یافته کامپیوتری و کیبرود رمز گشای هوشمند از مارک هایی مانند پارادوکس استفاده کرد که امنیت بالایی را برای شما ایجاد خواهد کرد.

یکی از پیشنهاد های ما در سیستم حفاظتی استفاده از دزدگیر سیم کارتی است.

 به دلیل ایمن بودن در برابر قطع شدن سیم های تلفن از امنیت بسیار بیشتری نسبت به دزدگیر های تلفن کننده از طریق خطوط شهری برخوردار است و احتمال قطع کردن دزدگیر بسیار پایین است.

سارقین روز به رو پیشرفت میکنند و راه های جدیدی را برای قطع کردن دزدگیر به کار میبندند.

با نوشتن عبارت “از کار انداختن” در گوگل پی میبرید که افراد زیادی به جستجوی درباره ی روش های “از کار انداختن دزدگیر اماکن” و ” از کار انداختن دوربین مداربسته” میپردازند و در سایت ها و فروم های مختلف انواع روش های از کار انداختن سیستم حفاظتی و نظارتی آموزش داده میشود.

 

تکنولوژی دزدگیر تلفنی متعلق به نسل قدیم دزدگیر ها است زمانی که تجهیزات موبایلی هوشمند و کامپیوتری و سیم کارتی وجود نداشت. دزدگیر با اتصال خط تلفن سیمی دارای ضعف های جدی است و به همین دلیل نسبت به دزدگیر سیم کارتی دارای قیمت و کیفیت پایین تری هستند و کمپانی های مطرح حال حاضر به ساخت تلفن کننده سیمی نمیپردازند.

این ضعف مربوط به قطعی خطوط تلفن می شد. این خطوط به دلیل فیزیکی بودن تحت تاثیر شرایط محیطی هستند. هم چنین یکی از روش های متداول سارقین منزل قطع کردن خطوط تلفن است.

خطوط تلفن اکثر خانه ها در قسمت ورودی آن ها قرار گرفته است. در بسیاری از موارد هیچ پوش یا محافظتی از این خطوط نمی شود. لذا احتمال دارد تلفن منزل به سادگی توسط شخص سارق قطع گردد.

مزایای دزدگیر سیم کارتی در امل

 • قابلیت کنترل از راه دور با موبایل
 • عدم امکان از کار افتادن با قطع سیم
 • سرعت عمل بسیار بالاتر نسبت به دزدگیر تلفن کننده
 • نصب در هر نقطه ای از منزل
 • ارسال پیامک
 • نصب بسیار آسان

معایب دزدگیر سیم کارتی در امل

 • در مقایسه با دزدگیر تلفن کننده دار قیمت بالاتری دارد.
 • محل نصب باید آنتن دهی موبایل داشته باشد

دزدگیر سیم کارتی در امل روز به روز جای خود را بیشتر در منزل مردم باز می کند. استفاده از دزدگیر سیم کارتی نه تنها نیاز به استفاده از خط تلفن را حذف می کند، بلکه امنیت بالاتری به دلایل ذکر شده نسبت به سیستم های قدیمی دارد.

 

 

مطالب مشابه