خرید جک پارکینگی در امل

کد مطلب : 379
تعداد بازدید : 230
27 مهر 1400
راهنمای خرید جک پارکینگی در امل و نکاتی که باید به آن توجه داشت
خرید جک پارکینگی در امل

 

6 نکته مهم که هنگام خرید جک پارکینگی در امل باید به آن توجه کرد

امروزه بیشتر درب های ساختمان‌ها به منظور دسترسی راحت تر برای ساکنین مجهز به جک پارکینگی شده‌اند و با فشردن یک دکمه به راحتی درب برای ورود و خروج باز می‌شود.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام فروشگاه اینترنتی گذر کنترل، ساختمان هایی که مجهز به جک پارکینگی نیستند باعث اتلاف وقت و اذیت ساکنین برای باز کردن و بستن درب به صورت دستی می شوند.

برای تهیه و خرید جک پارکینگی باید به نکاتی توجه کرد تا محصولی را انتخاب کنید که مناسب شرایط درب پارکینگ شما باشد تا در آینده جک ها زودتر از عمرشان خراب نشود و باعث آزار و اذیت شما نشوند.

برای تهیه جک پارکینگ ابتدا باید شرایطی مانند وزن و ابعاد درب و تعداد تردد روزانه را درنظر گرفت و با توجه به این موارد جک مناسب را انتخاب کرد. همچنین اطلاع از ویژگی های هر کدام از محصولات، شما را در انتخاب بهتر جک درب پارکینگ کمک می کند. در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم. با ما همراه باشید

1ـ تعداد تردد روزانه

هرچه میزان تردد در ساختمان‌ها زیاد باشد می بایست از جک درب پارکینگ بهتر و قویتری استفاده نمود. ساختمانی با حداکثر 20 یا 30 واحد تردد خودرو  می‌تواند از درب های اتوماتیک الکترومکانیک استفاده کند، اما برای مجتمع های مسکونی یا تجاری با تردد بسیار بالا سیستم های هیدرولیکی پیشنهاد می‌شوند.

در نوع انتخاب جک پارکینگی باید به موضوعات دیگری مثل عرض درب نیز توجه داشت که اگر بالاتر از حد استاندارد بود (دو متر) از جک‌هایی با عرض بلندتر استفاده کرد.

2ـ وزن درب

برای انتخاب جک پارکینگی باید وزن هر لنگه درب را به صورت حدودی بدانیم، زیرا جک های پارکینگی برای وزن های مختلف ساخته‌شده‌اند و اگر این مورد رعایت نشود طول عمر جک پارکینگی کاهش می یابد.

با مشخص بودن وزن درب می‌توان از هزینه‌های اضافی جلوگیری کرده و جکی مناسب با وزن درب تهیه کرد. هرچقدر وزن درب سبک تر باشد می‌توان از جک های ارزان تر استفاده کرد. برای درب های سبک انتخاب تولیدات داخل کاملا مقرون به صرفه می‌باشد.

3ـ عرض درب

استاندارد درب های ساخته شده برای هر لنگه معمولا 1.8 متر می‌باشد که در این مقدار تمام جک ها قابلیت کارکرد مناسب دارند؛ اما اگر عرض درب بیشتر از مورد استاندارد باشد باید از جک های با شفت بلند تر استفاده کرد. در مشخصات تمام جک های درب پارکینگ این مقادیر ذکر شده است تا کاربر انتخاب درستی انجام دهد.

برای درب‌های تا 1.8 متر از کورس 400 و برای عرض های بیشتر از کورسهای 500 و 600 ویا حتی بیشتر استفاده می‌شود که در واقع هرچه عرض درب پارکینگ بیشتر باشد باید از جک با طول بازو بیشتر استفاده شود زیرا گشتاور بیشتری ایجاد می‌شود و نیروی جک ها برای بازو بسته کردن درب ها بیشتر می‌شود و در نتیجه طول عمر جک ها بیشتر می‌شود.

4ـ نصب قفل برقی روی درب

اکثر جک های پارکینگی طوری طراحی شده‌اند که در هنگامی که درب بسته می‌شود، گیربکس آنها قفل می‌گردد و با فشار از بیرون درب باز نمی‌شود. ولی اگر دو نفر به‌صورت همزمان با فشار خیلی زیاد از بیرون به درب نیرو وارد کنند و یا خودرویی در هنگام سروته کردن در کوچه با درب پارکینگ شما برخورد کند این احتمال وجود دارد که شفت جک کج شود و بین درب باز شود.

جهت جلوگیری از کج شدن شفت جک پارکینگ و همچنین بالا بردن امنیت و جلوگیری از ورود افراد ناشناس به پارکینگ اکیداً توصیه می‌شود که به همراه جک درب پارکینگ از قفل برقی استفاده شود.

5ـ ریموت کنترل

اگر تعداد ریموت‌های مورد نیاز شما زیاد است نیازی نیست هنگام خرید جک‌های درب پارکینگ خارجی به همان مقدار ریموت فابریک خریداری کنید چون ریموت‌های فابریک جک‌ها قیمت بالایی دارند.

با نصب یک رسیور رله به مدار فرمان جک در می‌توانید به تعداد دلخواه ریموت ارزان قیمت کد دهی کنید. بهتر است در صورت نصب رسیور رله، از نوع هاپینگ ان که غیر قابل کپی می‌باشد استفاده کنید تا امنیت را بالا ببرید.

6ـ نصب مناسب

اهمیت کیفیت نصب نباید فراموش شود، متاسفانه مشتریان به کیفیت جک در اهمیت می‌دهند اما به کیفیت نصب جک اهمیتی نمی‌دهند و این باعث می‌شود تا بعد از نصب با مشکلات زیادی روبرو شوند که باعث اذیت مشتریان و کاهش عمر جک ها می‌شود؛ بنابراین اطمینان حاصل کنید که نصاب ماهرو باتجربه باشد و در کار دقت داشته باشد.

جک پارکینگ الکترومکانیک

این نوع جک ها در مجمتع های مسکونی و اداری با تعداد واحد های کمتر از 50 واحد بسیار پراستفاده می‌باشند. با توجه به درخواست زیاد برای این نوع جک ها شرکت‌های داخلی نیز اقدام به تولید این‌گونه جک ها می‌کنند تا در این زمینه رقیبی برای سایر برندهای مطرح خارجی باشند.

این جک پارکینگی به وسیله چرخ‌دنده و گیربکس صورت می‌گیرد و به طور واضح مکانیزم عملکرد این محصولات بر اساس مکانیک و برق می‌باشد

جک پارکینگ هیدرولیکی

جک های هیدرولیکی عموما به منظور استفاده در مجتمع های مسکونی و اداری پر تردد استفاده می‌شوند. این نوع جک های هیدرولیکی از فشار روغن برای باز و بسته نمودن درب های پارکینگ استفاده می‌کنند.

ازلحاظ ظاهری جک های هیدرولیکی تفاوت چندانی با مدل‌های الکترومکانیکی ندارند اما قیمت این نوع جک‌های درب اتوماتیک پارکینگ بسیار بالاتر از مدل‌های الکترومکانیکی می‌باشد. در درب های هیدرولیکی برای امنیت بیشتر و جفت شدن لنگه ها بر روی هم از قفل برقی استفاده می‌شود.

 

مطالب مشابه