ویژگی های دزدگیر اماکن خوب در فریدونکنار

کد مطلب : 370
تعداد بازدید : 955
17 مهر 1400
خرید دزدگیر اماکن در فریدونکنار
ویژگی های دزدگیر اماکن خوب در فریدونکنار

 

ویژگی‌های یک دزدگیر اماکن خوب در فریدونکنار چیست؟

مهم‌ترین وظیفه دزدگیر منزل اطلاع‌رسانی در زمان خطر و اعلام هشدار است. اما این قابلیت را اکثر دزدگیرها دارند؛ سوال مهم این است که ویژگی‌های یک دزدگیر اماکن خوب چیست؟

در گذشته دزدگیرها تنها با صدای بلند آژیر اعلام هشدار می‌کردند. این نوع هشدار دزدگیر برای زمانی‌که مالک یا همسایه‌ها متوجه صدای آژیر نمی‌شدند بی‌فایده بود. نسل بعدی دزدگیرها ‌توانستند با شماره مشخص تماس بگیرند و اعلام هشدار کنند. اما این نوع دزدگیرها و سیستم‌های امنیتی که دارای باطری ذخیره نیستند هم به راحتی با قطع برق کارایی خود را از دست می‌دهند.

مشکل بعدی در برخی سیستم‌های امنیتی اماکن این است که در صورت به وجود آمدن مشکل برای یکی از سنسورها، جریان برق دچار مشکل شده و یا زمانی‌که یکی از سنسورها اعلام هشدار می‌کند؛ به خصوص در فضاهای بزرگ نمی‌توان به صورت دقیق مشخص کرد که هشدار از کدام ناحیه است.

یک دزدگیر اماکن خوب در فریدونکنار، باید قابلیت اتصال به باطری پشتیبان داشته باشد تا در صورت قطع برق بتواند بدون وقفه کار خود را ادامه دهد. علاوه بر این یک دزدگیر بی‌سیم خوب می‌تواند با چشمی‌ها و سنسورها علاوه بر اتصال سیمی به صورت وایرلس هم ارتباط برقرار کند. دزدگیرهایی که قابلیت اتصال بی‌سیم داشته باشند و بتوان آن‌ها را برای شرایط مختلف برنامه‌ریزی کرده و از راه دور کنترل کرد؛ مثل رابین یا پارادوکس از نظر ایمنی و راحتی برای کاربر جزء بهترین‌ها سیستم‌های امنیتی می‌باشند.

نحوه کارکرد و ویژگی‌های دزدگیر اماکن در فریدونکنار

نحوه کارکرد دزدگیر اماکن به این شکل است که هر دزدگیر دارای تعدادی زون‌های پیش‌فرض بسته و یا پیش‌فرض باز می‌باشد. هر چه تعداد این زون‌ها بیشتر بوده و یا قابلیت افزایش زون وجود داشته باشد کارایی دزدگیر هم افزایش پیدا می‌کند.

سنسورها و چشمی‌های مختلفی می‌توانند به هر یک از این زون‌ها متصل شوند و زمانی‌که دزدگیر به وسیله ریموت در حالت قفل قرار می‌گیرد، سنسورها و چشمی‌های دزدگیر فعال می‌شوند. به این صورت که هر زمان که چشمی یا سنسور بسته به نوع کار آن، حرکت، گرما، دود، گاز و… را احساس کنند با ارسال فرمان به پنل مرکزی اتصال یک زون بسته را باز می‌کنند و یا بالعکس. در این شرایط با توجه به قابلیت دزدگیر مورد نظر، اعلام هشدار به صورت صدای آژیر، تماس با شماره مشخص و یا ارسال هشدار از طریق اینترنت روی اپلیکیشن گوشی و… صورت می‌گیرد.

در نسل جدید دزدگیر اماکن می‌توان با قرار دادن یک سیم‌کارت در داخل دستگاه راه‌های ارتباطی مختلفی برقرار کرد که هم قابلیت ارسال و دریافت پیامک دارند و هم می‌توان با ارسال کدهای مشخص عملکرد دستگاه را کنترل کرد. روش دیگر استفاده از اینترنت سیم‌کارت است که دستگاه دزدگیر را به صورت آنلاین به اپلیکیشن موبایل دستگاه متصل می‌کند.

 

انواع سنسور دزدگیر اماکن در فریدونکنار:

چشمی حرکتی یا سنسور تشخیص حرکت:

از ویژگی‌های مهم دزدگیر اماکن، امکانات چشمی‌های آن است. این سنسورها براساس گرمای جسم محرک عمل می‌کنند و با استفاده از امواج مادون قرمز حرکت را تشخیص می‌دهند. در حالت پیشرفته‌تر این سنسورها می‌توانند با تشخیص حیوانات خانگی از انسان‌ها هشدار را برای حیوانات خانگی فعال نکنند. به این چشمی‌های پیشرفته، سنسور وزنی گفته می‌شود.

سنسور نشت آب:

حسگر هوشمند نشت آب در مکان‌هایی که احتمال نشت آب در آن جا زیاد است مثل حمام، زیرزمین‌ها، پارکینگ‌های زیرزمینی و… نصب می‌گردد و در زمان نشت آب و هنگامی که ارتفاع آب به یک میلی‌متر یا بیشتر برسد فعال می‌گردد و اعلام هشدار می‌کند.

سنسور لرزش:

وظیفه اصلی این سنسور تشخیص لرزش و تکان در اجسام است. این سنسور می‌تواند بر روی هر وسیله قیمتی و با ارزش مثل اشیا قیمتی، گاوصندوق و… نصب شود و در صورت جابجایی اعلام هشدار دهد.

سنسور آهنربایی درب و پنجره یا مگنت:

مگنت به صورت قطعه‌ای دو تکه است که یکی روی قسمت ثابت و دیگری روی قسمت متحرک درب و پنجره نصب می‌شود و در صورت باز شدن درب و پنجره یا فاصله گرفتن این دو تکه هشدار دستگاه فعال می‌شود.

سنسور دود:

این سنسور برای تشخیص دود ناشی از آتش‌سوزی و سوختن اجسام استفاده می‌شود. سیستم‌های امنیت اماکنی که دارای سنسور دود و حرارت هستند قابلیت تشخیص و اعلام حریق یا Fire Alarm خواهند بود که یکی از ویژگی‌های دزدگیر اماکن حرفه‌ای است.

سنسور بیم خطی:

این سنسور به صورت یک فنس مجازی استفاده می‌شود و به این صورت است که در دو طرف دیوار یا فضای مورد نظر قرار می‌گیرد و با ارسال و دریافت امواج مادون قرمز دیواره‌ای مجازی ایجاد می‌کند که با عبور هر جسم متحرک از آن اعلام هشدار می‌کند.

سنسور شکست شیشه:

این سنسور توانایی تشخیص امواج صوتی حاصل از شکسته شدن شیشه را دارد و در نزدیکی پنجره‌ها و یا درهای شیشه‌ای نصب شده و در هنگام شکست شیشه دستگاه را فعال می‌نماید.

 

در کنار دزدگیرهای هشداردهنده که فقط با آژیر کار می‌کنند و سیستم‌های Dialler یا تماس‌گیرنده که قابلیت برقراری تماس و ضبط پیام را دارند، از سیستم‌های خانه هوشمند هم می‌توان به عنوان بخش مهمی از امنیت اماکن استفاده نمود. همچنین برای اضافه کردن ویژگی‌های خانه هوشمند و اتوماسیون خانگی و همچنین پخش زنده تصاویر منزل، نیاز به بالاترین نوع سیستم‌های امنیت خانگی و پیشرفته‌ترین نوع دزدگیر منزل با قابلیت برنامه‌ریزی از راه دور خواهد بود.

 

مطالب مشابه