کرکره برقی پارکینگ

کد مطلب : 174
تعداد بازدید : 125
18 اسفند 1399
به طور کلی امروزه میزان استفاده از کرکره برقی به دلایل گوناگونی رو به افزایش است. استفاده از کرکره برقی به عنوان درب پارکینگ نیز انتخاب اغلب صاحبان ساختمان های تجاری و مسکونی می باشد. ویژگی هایی همچون امنیت، زیبایی و سهولت در استفاده از جمله دلایلی است که کاربران را به سمت استفاده از کرکره برقی پارکینگ سوق می دهد. در ادامه این مقاله تلاش می کنیم ویژگی های متنوعی از کرکره برقی پارکینگ را معرفی نماییم تا کاربران بتوانند در هنگام خرید این محصول انتخابی مناسب و بهینه داشته باشند.
کرکره برقی پارکینگ

تا همین یک دهه قبل‌تر درب پارکینگ‌ اغلب ساختمان‌ها، درب‌های دستی بودند. اما امروزه دیگر با مدرن شدن ساختمان‌ها استفاده از کرکره برقی پارکینگ امری الزامی به‌شمار می‌رود. با این وصف در ادامه این مقاله ابتدا برای آشنایی بیش‌تر شما با کرکره برقی پارکینگ ابتدا به شرح سازوکار اجزای این درب‌ها می پردازیم.

یک کرکره برقی پارکینگ اصولا به شکل عمودی و به کمک موتور دستگاه بالا و پایین می‌رود. موتور کرکره برقی به صورت سیمی به منبع برق متصل است. موتور دستگاه با سرعت قابل توجهی کرکره را به صورت عمودی باز و بسته می‌نماید و از آن‌جا که انرژی کمتر و همچنین زمان کمتری را برای این عمل صرف می‌کند در مقایسه با نمونه‌های قدیمی‌تر بسیار مطلوب‌تر خواهد بود. از طرف دیگر کرکره برقی پارکینگ مجهز به کنترل از راه دور است و بنابراین این امکان برای کاربران فراهم است که بدون پیاده شدن از اتومبیل خود درب پارکینگ را باز کرده و وارد ساختمان بشوند.

 نکته دیگر این‌که از آن‌جا که درب پارکینگ در حکم قسمتی از نمای ساختمان است زیبایی کرکره برقی می‌تواند در زیبایی نمای ساختمان نیز اثر گذار باشد. از همین‌رو کرکره برقی پارکینگ امروزه در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی در بازار عرضه می‌گردد و کاربران می‌توانند با توجه به مختصات ساختمان و سلیقه‌شان انتخاب مناسبی داشته باشند.

کرکره برقی یا درب هوشمند پارکینگ

به طور کلی از کرکره‌ برقی به عنوان درب پارکینگ ساختمان‌های مسکونی، برج‌ها و مجتمع‌های تجاری استفاده می‌شود. از آن‌جا که کرکره برقی پارکینگ اصولا به وسیله ریموت کنترل از راه دور قابل هدایت کردن است می‌توان گفت در دسته وسایل هوشمند قرار می‌گیرد. با وجود این نکته و روند رو به افزایش امکانات و قابلیت‌های کرکره‌های برقی بهره بردن از نظر کارشناسان برای انتخاب و خرید و همچنین فرآیند نصب بسیار حیاتی است. برای مثال در هنگام انتخاب کرکره برقی پارکینگ باید حتما نظر کارشناس را درباره فضای اطراف درب پارکینگ جویا شوید و به کمک آن اقدام به خرید و نصب کرکره برقی پارکینگ نمایید.

ویژگی‌های کرکره برقی پارکینگ

در هنگام خرید هر محصولی آگاهی ما از کیفیت‌های مطلوب و ایرادات آن محصول در موفقیت خریدمان اثرگذار است. برای این منظور نیاز به مطالعه و بررسی داریم. در این بخش از مقاله تلاش می‌کنیم کاربران را با مزایای یک کرکره برقی پارکینگ آشنا نماییم. شاید اولین مزیت کرکره برقی پارکینگ شیوه عملکرد آسان آن باشد که هر کاربری به راحتی می‌تواند با فشردن ریموت کنترل دستگاه درب پارکینگ را باز و بسته نماید. مزیت دیگر می‌تواند هزینه‌های پایین نصب و نگهداری و تعمیر کرکره برقی پارکینگ باشد.

 کرکره‌های برقی نسل جدید در این زمینه بسیار مقرون به صرفه هستند تا آن‌جا که به علت مقاومت بالایی که دارند به ندرت نیاز به تعمیر و یا تعویض خواهند داشت. همین مقاوم بودن جنس کرکره برقی و پوشش درزهای اطرف درب پارکینگ مزیت دیگری است که منتج به امنیت بابای ساختمان می‌گردد. از طرف دیگر با استفاده از کرکره برقی به عنوان درب پارکینگ می‌توانیم به خوبی در مصرف برق صرفه‌جویی کنیم، همچنین این کرکره‌ها قابلیت کار کردن با انرژی خورشیدی را نیز دارند.

 نکته دیگر مزیت نصب آسان و سریع کرکره برقی است که زمان بسیار کمی نیاز دارد و در عین حال قابلیت تنظیم سرعت باز و بسته شدن کرکره برقی نیز می‌تواند یکی از ویژگی‌های جذاب دیگر این نوع درب‌های اتوماتیک پارکینگ باشد. با این اوصاف و با توجه به نکات ذکر شده و کیفیت‌هایی که از آن‌ها یاد کردیم قیمت کرکره برقی پارکینگ بسیار مقرون به صرفه و متعادل است. همچنین امروزه این امکان وجود دارد که هر کاربری با توجه به فضای ساختمان مد نطرش و سلیقه شخصی کرکره برقی مطلوبش را برای طراحی و ساخت به شرکت‌های سازنده سفارش بدهد. در آخر باید از این مزیت فوق‌العاده کرکره برقی پارکینگ نیز یاد کنیم که این نوع کرکره‌ها قابلیت مچ شدن با یکدیگر را دارند. یعنی به طور همزمان و تنها با یک ریموت کنترل می‌توان طبق برنامه‌ریزی قبلی چندین درب پارکینگ را همزمان کنترل نمود.

سازکار کرکره برقی درب پارکینگ

کرکره برقی درب پارکینگ به وسیله یک ریموت کنترل کار می‌کند. سازکار این کرکره‌های برقی به این صورت است که با اتصال موتور کوچکی که توسط ریموت کنترل رمزگذاری شده است فعال می‌شود. کرکره برقی درب پارکینگ اصولا دارای سیستم امنیتی ویژه است که با استفاده از نوعی پرتو الکترونیکی کار می‌کند. به این شکل که هنگام عبور هر نوع شی‌ یا موجودی پرتویی را ساتع می‌کند تا درب از نو باز شود. به این ترتیب هنگامی که کرکره در حال بسته شدن است خطری برای عبور ناگهانی کودکان، حیوانات اهلی و یا دیگر کاربران نخواهد داشت و می‌تواند با تشخیص گذرنده از نو باز بشود.

منبع: انصاف نیوز

کلمات کلیدی: کرکره های برقی اتوماتیک ، کرکره فروشگاهی ، کرکره پارکینگی ، کرکره های برقی اتوماتیک آلومینیوم ، کرکره برقی اتوماتیک گالوانیزه ، کرکره شیشه ای ، کرکره شفاف ، کرکره هوشمند ، کرکره پنجره ، کرکره برقی صنعتی ، کرکره های خانگی دستی و اتوماتیک ، درب اتوماتیک ، موتورهای درب اتوماتیک ( بارازانته – ساید – توبلار )، انواع کرکره های فومدار ، تیغه کرکره آلومینیومی ، قیمت کرکره برقی ، تیغه کرکره طرح دار ، درب شیشه ای اتوماتیک ، درب اتوماتیک سکشنال ، کرکره آلومینیوم ، کرکره اتوماتیک ، موتورهای کرکره شیشه ای ، موتور کرکره برقی ، موتور کرکره شیشه ای ، موتور کرکره پارکینگی ، موتور کرکره فروشگاهی ، موتور کرکره صنعتی،درب-شیشه-ای.درب اتوماتیک ، انواع درب اتوماتیک ، درب اتوماتیک کرکره ای ، درب اتوماتیک پارکینگی ، درب اتوماتیک شیشه ای لولایی ، درب اتوماتیک پارکینگ ، درب اتوماتیک تاشو ، درب اتوماتیک لولایی ، درب اتوماتیک شیشه ای تاشو ، درب اتوماتیک فروشگاه ، درب شیشه ای فروشگاه ، درب اتوماتیک لولایی (SWING) ، درب لولایی شیشه ای ، درب اتوماتیک با موتور زیر سقفی ، کرکره برقی ، کرکره های برقی اتوماتیک ، درب اتوماتیک تمام گرد ، درب اتوماتیک لولایی شیشه ای ، درب لولایی ، درب فروشگاهی اتوماتیک ، در لولایی اتوماتیک ، درب اتوماتیکی ، درب پارکینگ ، درب اتوماتیک ریلی ، درب کرکره ای ، درب اتوماتیک ضد سرقت ، درب اتوماتیک سکشنال ، درب اتوماتیک کرکره ای ، درب اتوماتیک کرکره ای با موتور زیر سقفی ، کرکره اتوماتیک با موتور سانترال ، درب اتوماتیک شیشه ای تمام گرد ، درب اتوماتیک تمام گرد شیشه ای ، درب های اتوماتیک تاشو ، درب اتوماتیک تاشو شیشه ای ، درب‌ اتوماتیک پارکینگی ، درب‌ های اتوماتیک ، دربهای پارکینگ ، امنیت درب های اتوماتیک ، پیدایش درب های اتوماتیک ، درب اتوماتیک شیشه ای فروشگاه ، درب اتوماتیک نیم دایره ، درب اتوماتیک تلسکوپی ، درب شیشه ای اتوماتیک،درب ریموت دار ،درب ریموتی ،کرکره ریموتی ،کرکره های ریموت دار ،تیغه کرکره ریموت دار ،کرکره پلی کربنات ، درب اسلایدی ،تیغه کرکره گاپا،تیغه کرکره فوم دار ، کرکره های برقی اتوماتیک بابل ، کرکره های برقی اتوماتیک مازندران

مطالب مشابه