چقدر کرکره برقی امنیت را بالا می برد؟

کد مطلب : 173
تعداد بازدید : 85
24 اسفند 1399
وقتی نام کرکره می آید ناخودآگاه به یاد حفاظی می افتیم که در هنگام تعطیل بودن فروشگاه مانع نفوذ سارقان به داخل آن می شود و امنیت تقریبا بالایی را برای آن فروشگاه به ارمغان می آورد. این ذهنیت برای امنیت کرکره برقی نیز وجود دارد و اکثریت حفاظت کرکره اتوماتیک را بیشتر از کرکره های غیر برقی می دانند. در ادامه بررسی می کنیم که این فکر چقدر به واقعیت نزدیک است و چه کارهایی می توان انجام داد که درجه امنیت کرکره برقی را بالا برد.
چقدر کرکره برقی امنیت را بالا می برد؟

در گذشته که از کرکره های سنتی استفاده می شد، قفلی که پایین کرکره نصب می شد تعیین کننده امنیت مغازه ها بود و اگر این قفل به هر روشی باز می گردید، کرکره فروشگاه به راحتی بالا می رفت. حالا که کرکره های برقی رواج یافته بسیاری فکر میکنند که قدرت موتور برای حفاظت از بالا نرفتن تیغه ها کافی است و نیازی به جا قفلی و قفل دیگر ندارند.

البته این ذهنیت دور از واقعیت نیست اما وقتی سر و کار سارقان با دیلم و جک خودرو باشد، داستان کمی فرق می کند و باید در این تفکر بازنگری کرد. درب بسیاری از فروشگاهها به این صورت است که سارق لازم است که چند سانتیمتری کرکره را بالا ببرد و همین مقدار برای وارد شدن به فروشگاه کافی است و معمولا آنها به لوازم با ارزش فروشگاه بسنده میکنند.

پس همینجا این را در ذهن داشته باشید که اگر در ابتدای ساخت فروشگاهتان هستید درب شیشه ای مغازه را جوری طراحی کنید که اولا قفل شود و در وهله دوم اگر لولایی است به سمت بیرون باز گردد. این مورد باعث می شود که تا زمانی که کرکره برقی کاملا بالا نرود، درب باز نشود.

آیا واقعا کرکره برقی با دست بالا می رود؟

پس از پایین آمدن کرکره و بسته شدن فروشگاه، چیزی که باعث می شود کرکره با دست بالا نرود موتور دستگاه می باشد، حالا می خواهد موتور ساید باشد یا موتور توبلار و حتی سانترال. اما در فیلم های سرقت دیده ایم که خیلی ها توانسته اند با فشار دست کرکره را مقداری بالا ببرند آیا آنها خیلی قدرتمندند؟ خیر 

موتور کرکره برقی آنقدر قدرت دارد که مانع بالا رفتن تیغه ها شود، اما برخی نصابها بدون اینکه متوجه باشند، باعث میشوند که کرکره برقی جوری نصب شود که بتوان آن را با دست بالا برد. نصب غیر اصولی و غیر استاندارد باعث شده که وقتی فردی با دست یا وسیله دیگری از پایین به تیغه ها فشار آورد کرکره حول محور شفت گشته و تا نیم متر نیز بالا رود. 

بگذارید واضح تر توضیح دهیم، خیلی از نصب ها به این صورت انجام شده که تیغ های ابتدایی تنها به شفت پیچ می شوند در حالی که می بایست تیغه های ردیف سوم نیز به شفت وصل گردند تا مانع این شوند که در هنگام فشار از پایین به بالا کرکره حول محور آنقدر بالا برود که به جایی بخورد. 

راه های بالا بردن امنیت کرکره برقی

1- نصب صحیح

در هنگام نصب مطمئن شوید که نصب صحیح انجام شده و نصاب دو ردیف از تیغه ها را روی شفت پیچ می کند. به تازگی پیچ های بلند برای همین امر طراحی شده که از یک سر شفت وارد شده و آن سوی شفت خارج می شود و باعث میگردد تیغه از دو سمت به شفت متصل گردد. این وسیله نیز امنیت فوق العاده ای به کرکره برقی اعطا می کند.

2- استفاده از جا قفلی و قفل کتابی

کار از محکم کاری عیب نمی کند. سارقان همراه به دنبال گزینه های ساده تر هستند و اگر مغازه ای با گرگره برقی و قفل های کتابی ببینند آن را در اولویت پایین تر قرار می دهند. پس شک نکنید و دو طرف کرکره را به جا قفلی تجهیز کنید تا در زمان تعطیل بودن فروشگاه از آن استفاده نمایید.

3- استفاده از تیغه های مرغوب

با گران شدن قیمت آلومینیوم، ساخت تیغه با ورق آلومینیومی بازیافتی و با ضخامت کم افزایش یافت تا مشتریان را با قیمت پایین وسوسه کرده و در بسیاری از اماکن نصب گردند. اما این مورد باعث تهدید جدیدی در امنیت کرکره برقی شد، چرا که نازک و بی کیفیت شدن کرکره مواردی ایجاد کرد که ما قبلا شاهد آن نبودیم. با فشار آوردن به وسط تیغه ها، کرکره از ریل خارج می شدند و یا به دلیل کم توان بودن، تیغه ها خود به خود از هم جدا می شدند و راه ورود به  فروشگاه و پارکینگ را کاملا باز می نمودند.

4- استفاده از جا قفلی دزدگیر دار

استفاده از جا قفلی هوشمند دزدگیر دار آخرین کاری است که می توان برای بالا بردن امنیت کرکره برقی انجام دارد. کارکرد این قطعه جدید به این صورت است که در زمان تعطیلی فروشگاه در صورتی که قفل کتابی بر هر صورتی از جای خود باز شود، دزدگیر مغازه را فعال کرده و آژیر به صدا در می آید. جا قفلی هوشمند دزدگیر دار یکی از بهترین دستگاهها برای حفاظت از فروشگاه می باشد.

منبع: الف

کلمات کلیدی: کرکره های برقی اتوماتیک ، کرکره فروشگاهی ، کرکره پارکینگی ، کرکره های برقی اتوماتیک آلومینیوم ، کرکره برقی اتوماتیک گالوانیزه ، کرکره شیشه ای ، کرکره شفاف ، کرکره هوشمند ، کرکره پنجره ، کرکره برقی صنعتی ، کرکره های خانگی دستی و اتوماتیک ، درب اتوماتیک ، موتورهای درب اتوماتیک ( بارازانته – ساید – توبلار )، انواع کرکره های فومدار ، تیغه کرکره آلومینیومی ، قیمت کرکره برقی ، تیغه کرکره طرح دار ، درب شیشه ای اتوماتیک ، درب اتوماتیک سکشنال ، کرکره آلومینیوم ، کرکره اتوماتیک ، موتورهای کرکره شیشه ای ، موتور کرکره برقی ، موتور کرکره شیشه ای ، موتور کرکره پارکینگی ، موتور کرکره فروشگاهی ، موتور کرکره صنعتی،درب-شیشه-ای.درب اتوماتیک ، انواع درب اتوماتیک ، درب اتوماتیک کرکره ای ، درب اتوماتیک پارکینگی ، درب اتوماتیک شیشه ای لولایی ، درب اتوماتیک پارکینگ ، درب اتوماتیک تاشو ، درب اتوماتیک لولایی ، درب اتوماتیک شیشه ای تاشو ، درب اتوماتیک فروشگاه ، درب شیشه ای فروشگاه ، درب اتوماتیک لولایی (SWING) ، درب لولایی شیشه ای ، درب اتوماتیک با موتور زیر سقفی ، کرکره برقی ، کرکره های برقی اتوماتیک ، درب اتوماتیک تمام گرد ، درب اتوماتیک لولایی شیشه ای ، درب لولایی ، درب فروشگاهی اتوماتیک ، در لولایی اتوماتیک ، درب اتوماتیکی ، درب پارکینگ ، درب اتوماتیک ریلی ، درب کرکره ای ، درب اتوماتیک ضد سرقت ، درب اتوماتیک سکشنال ، درب اتوماتیک کرکره ای ، درب اتوماتیک کرکره ای با موتور زیر سقفی ، کرکره اتوماتیک با موتور سانترال ، درب اتوماتیک شیشه ای تمام گرد ، درب اتوماتیک تمام گرد شیشه ای ، درب های اتوماتیک تاشو ، درب اتوماتیک تاشو شیشه ای ، درب‌ اتوماتیک پارکینگی ، درب‌ های اتوماتیک ، دربهای پارکینگ ، امنیت درب های اتوماتیک ، پیدایش درب های اتوماتیک ، درب اتوماتیک شیشه ای فروشگاه ، درب اتوماتیک نیم دایره ، درب اتوماتیک تلسکوپی ، درب شیشه ای اتوماتیک،درب ریموت دار ،درب ریموتی ،کرکره ریموتی ،کرکره های ریموت دار ،تیغه کرکره ریموت دار ،کرکره پلی کربنات ، درب اسلایدی ،تیغه کرکره گاپا،تیغه کرکره فوم دار ، کرکره های برقی اتوماتیک بابل ، کرکره های برقی اتوماتیک مازندران

مطالب مشابه