راهنمای صفر تا صد خرید و نصب دوربین مداربسته

کد مطلب : 160
تعداد بازدید : 19
27 بهمن 1399
انتخاب و خرید دوربین مداربسته یکی از دغدغه های اصلی و اولیه تمام کاربران می باشد چرا که انتخاب یک محصول مناسب و کاربردی، می تواند دقت، میزان نظارت و کنترل ما را نسبت به محیط پیرامون خود افزایش دهد و پس از آن نیز اگر نصب دوربین مدابسته بر مبنای استانداردها انجام شود، ما را در دست یابی به انتظارات و توقعات خود، یاری می سازد.
راهنمای صفر تا صد خرید و نصب دوربین مداربسته

 

دوربین مداربسته از جمله وسایل الکترونیکی بسیار کاربرد، در زندگی روزمره ما هستند و می توانند بیشترین امنیت را در محیط پیرامون ما فراهم کنند و همچنین، به عنوان یک عامل بازدارنده باشند و این امکان را فراهم می آورند تا ما بتوانیم با دقت بیشتری محیط اطراف خود را کنترل و نظارت کنیم.

در این مقاله مراحل انتخاب، خرید و نصب دوربین مداربسته را ارائه خواهیم کرد.

انتخاب و خرید دوربین مداربسته

همانطور که می دانیم، انتخاب یک محصول مناسب و کاربردی می تواند ما را در دست یابی به اهداف موردنظر و مرتبط با آن محصول نزدیک سازد. این موضوع در خصوص خرید دوربین مداربسته نیر صادق است. بنابراین نیاز است که پیش از خرید این وسیله الکترونیکی، لیستی از نیازهای و قابلیت های مد نظر خود را تهیه نماییم و به دسته بندی اولویت ها و سطح انتظارات خود در خصوص تهیه یک محصول نظارت تصویری یا سیستم دوربین مداربسته، بپردازیم، سپس با جست و جو و کسب اطلاعات درست از شرکت های نظارت تصویری، برندهای موجود و حتی مدل های موجود در بازار نظارت تصویری، انتخابی درست و آگاهانه صورت گیرد. انتخاب مدل های مورد نیاز، نیازمند داشتن دانش کافی و لازم در خصوص سیستم های دوربین مداربسته است که در این مرحله بهتر است در خصوص انتخاب محصول و مدل آن از یک نصاب حرفه ای یا متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

نکات مهم برای انتخاب و خرید دوربین مداربسته عبارتند از:

انتخاب دوربین بر مبنای رزولوشن و کیفیت: یکی از مهم ترین نکات انتخاب یک دوربین مداربسته، ارائه ی تصاویر با کیفیت بالا است چرا که اگر دوربینی را انتخاب نماییم که کیفیت لازم را نداشته باشد، عملا کارآیی لازم اعمال نخواهد شد و در صورت رخداد وقایع، هیچ گونه تصاویر قابل استنادی نخواهیم داشت. به صورت کلی، رزولوشن بالای دوربین یکی از ملاک های انتخاب و خرید سیستم نظارت تصویری است که تاثیر مستقیمی بر قیمت دوربین مداربسته، خواهد گذاشت.

یکی دیگر از نکات حائز اهمیت در خرید دوربین مداربسته، توجه به ویژگی های محصول مورد نظر است که می بایست بر مبنا نوع پروژه و نیازهای مطرح در آن محیط، مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرد. به عنوان مثال اگر محیط مورد نظر، یک محیط خارجی با ابعاد وسیع است، انتخاب دوربین مداربسته اسپید دام، می تواند در کنترل و نظارت محیط نقش پر رنگی را ایفا کند چرا که با استفاده از آن می توان به جزئیات بیشتری از محیط دست یافت.

شرکت ارائه دهنده ی خدمات گارانتی: یکی از نکات مهم انتخاب یک سیستم مداربسته، خرید یک محصول با خدمات گارانتی است، شرکت های بسیاری در بازار نظارت تصویری ایران، محصولات بی کیفیت و بدون خدمات گارانتی را ارائه می کنند و یا خدمات مناسبی را به مشتریان خود ارائه نمی دهند که در صورت هر گونه مشکل کوچک یا بزرگی در عملکرد سیستم نظارت تصویری، مشتریان و کاربران ناچارند تا هزینه های زیادی را صرف کنند تا مشکل برطرف شود، بنابراین خرید دوربین مداربسته با خدمات گارانتی مناسب و مطمئن، می تواند دغدغه های خرید و نصب دوربین مداربسته را کاهش دهد. شرکت فراگستر الکترونیک، بزرگترین مرجع دوربین مداربسته در ایران، در راستای تکریم مشتریان تمام محصولات باکیفیت نظارت تصویری و امنیتی خود در برند های : هایک ویژن، داهوا، تیاندی، ناظر، مکسرون، آلباترون و آپتینا را با گارانتی معتبر خود به هموطنان عزیز، ارائه می کند.

راهکارهای مناسب نصب دوربین مداربسته

همانطور که می دانیم،  نصب دوربین مداربسته یکی مراحل مهم و حساس پس از خرید دوربین مداربسته است که می بایست به درستی و برمبنای اصول و استاندارد های نصب انجام شود و هر گونه سهل انگاری در این مرحله، شما را با مشکلاتی همراه خواهد کرد. توصیه می گردد که مراحل نصب توسط نصاب حرفه ای و با تجربه انجام شود تا با اجرای مراحل استاندارد و انجام تنظیمات متناسب، قابلیت های مورد نظر کاربر در دسترس قرار گیرد.

نکات مهم نصب دوربین مداربسته عبارتند از:

انتخاب محل و زاویه مناسب نصب : یکی از نکات اصلی نصب، انتخاب یک محل مناسب بر مبنای پوشش تصویر مورد نظر می باشد که می بایست تمام جوانب را متناسب با نوع و مدل دوربین در نظر داشت و در این مرحله، اصل پوشش را مد نظر داشت.

انجام کابل کشی استاندارد: نحوه قرارگیری کابل های تغذیه، تصویر و شبکه در دریافت تصاویر مناسب و بدون ایراد از دوربین مداربسته، تاثیر گذار است چرا که اگر این گونه کابل ها در مجاورت برق فشار قوی یا امواج الکترومغناطیسی قرار گیرند، موجب تداخل در امر ارائه ی تصاویر مناسب و یا قطع و وصلی می شوند. بنابراین بهتر است که این کابل ها در داخل داکت های مناسب و در فواصل زیادی از امواج الکترومغناطیسی قرار گیرند.

یکی دیگر از نکات مهم نصب دوربین مداربسته، عدم قرار گیری دوربین ها بر روی فلز است چرا که ممکن است موجب آسیب جدی به دوربین ها شود، اگر راهی جز قرار گیری بر روی فلز نبود، می بایست یک عایق بین دوربین و سطح نصب قرار گیرد.

استفاده از آداپتور مناسب: در بسیاری از پروژه ها دیده شده که به علت استفاده از آداپتور غیر اصولی و آداپتور مرکزی، مشکلات زیادی در امر ارائه ی تصاویر دید در شب و یا ارائه ی مداوم تصاویر ایجاد شده است. بنابراین توصیه می گردد که برای هر دوربین یا دستگاه ذخیره ساز، یک آداپتور جداگانه در نظر گرفته شود و آداپتور در فاصله کمی از دوربین و یا دستگاه ذخیره ساز قرار گیرد.

انجام تنظیمات مناسب: پس از جانمایی و راه اندازی تجهیزات نصب دوربین مداربسته، می بایست تنظیمات نرم افزاری لازم را متناسب با نیازهای خود در نظر گرفت و به درستی اعمال کرد تا بیشترین بهره وری و کارآیی اعمال شود.

کلام آخر در خصوص راهنمای صفر تا صد خرید و نصب دوربین مداربسته

همانطور که در این مقاله شرح داده شد، خرید دوربین مداربسته نیازمند داشتن آگاهی کافی در خصوص برندها، مدل ها، شرکت های ارائه دهنده ی محصولات نظارت تصویری و نحوه خدمات و گارانتی آن هاست و می بایست قیمت را به عنوان یکی از فاکتورهای خرید قرار داد و نباید خرید را تنها بر مبنای قیمت پایین یک محصول انجام داد چرا که اغلب محصولات قیمت پایین، از قابلیت های کمتری برخوردار هستند و یا از خدمات گارانتی مناسبی برخوردار نیستند.

توصیه می گردد که مراحل نصب دوربین مداربسته، توسط نصاب حرفه ای انجام شود تا مراحل به درستی و بر مبنای استانداردهای نصب انجام شود و تصاویر مناسب و با کیفیت و هم چنین قابلیت های مورد نظر در دسترس قرار گیرند.

منبع: خبرآنلاین

کلمات کلیدی: دوربین مدار بسته بابل ، دوربین مداربسته مازندران ، آموزش نصب دوربین مدار بسته ، آموزش دوربین مدار بسته ، نصب دوربین مدار بسته  ،  دوربین های مدار بسته ، دوربین مدار بسته ، اموزش دوربین مدار بسته ، دوربین مداربسته ، اموزش نصب دوربین مدار بست ، دوربین های مداربسته ، دوربین تحت شبکه ، طریقه نصب دوربین مدار بسته ، نصب دوربین های مدار بسته ، دوربینهای مدار بسته ، دوربین ip ، نصب دوربین مداربسته ، آموزش نصب دوربین ، آموزش دوربین مدار بسته ، دوربین مدار بسته اموزش ، دوربین های تحت شبکه ، راهنمای نصب دوربین مدار بسته ، دوربین های مدار بسته ، سیم کشی دوربین مدار بسته ، دوربین های مدار بسته آموزش ، دوربین مدار بسته طریقه نصب ، بهترین دوربین مدار بسته ، تجهیزات دوربین مدار بسته ، دوربین مدار بسته کوچک ، دوربینهای مدار بسته ، دوربین مدار بسته آموزش نصب ، دوربینهای مداربسته ، روش نصب دوربین مدار بسته ، آموزش دوربین های مداربسته ، اموزش نصب دوربین مداربسته ، اموزش نصب دوربین مدار بسته ، نقشه دوربین مدار بسته ، نصب دوربین مدار بسته ، طریقه نصب دوربین مداربسته ، طرز کار دوربین مدار بسته ، مدار بسته ، نقشه نصب دوربین مدار بسته ، اموزش نصب دوربین ، بازاریابی دوربین مدار بسته ، قیمت دوربین مداربسته, دوربین مدار بسته بابل , دوربین مدار بسته مازندران ،, لیست قیمت دوربین مدار بستهcctv price list , camera price list , camera price , CCTV price , C C T V price list ,  , ip camera

مطالب مشابه